PRIPRAVUJEME LETNÚ AUKCIU UMENIA DARTE - 12.6.2022 o 15.oo hod.

Miesto konania : DARTE GALLERY Nižný Hrušov

Prijímame ponuky diel do našich aukcií Po-Pia 9oo - 17oo v sídle DARTE , resp. v elektronickej podobe v predstihu na odsúhlasenie príjmu diel a ich ocenenie našim znalcom. 
Ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk, resp.tel. 0905 959 101 , prípadne použite tento formulár, nezabudnite do formuláru napísať aj spätný kontakt na vás. OHODNOTENIE VAŠICH DIEL SÚDNYM ZNALCOM JE ZDARMA.

VERNISÁŽOU BOLA OTVORENÁ VÝSTAVA DIEL BANKSYHO V DARTE GALLERY - od 1. 5. 2022 - 22.5.2022 ( otvorené denne do 17oo , vstup zdarma )

A JE TO TU – DIELA  DORAZILI . ( viď. malý Video Shot z Vernisáže výstavy" The World of Banksy "1.5.2022 ) 

SVETOZNÁMEHO BANKSYHO VYSTAVUJEME UŽ AJ NA SLOVENSKU . 

O DIELA BANKSYHO NA VERNISÁŽI V DARTE BOL ENORMNÝ ZÁUJEM.

Vernisáž predajnej výstavy 120 diel BANKSYHO sa niesla v duchu výtvarného umenia, hudby a tanca. Umelcove práce ohúrili všetkých účastníkov – o čom svedčí aj 100 percentný výsledok aukcie diel na vernisáži. Ďakujeme všetkým zúčastneným priateľom DARTE a tešíme sa na stretnutie na našej Letnej aukcii umenia 12.6.2022 

PREDAJNÁ VÝSTAVA DIEL BANKSYHO V DARTE GALLERY NIŽNÝ HRUŠOV POTRVÁ DO 22.5.2022

VIRTUÁLNA PREHLIADKA VÝSTAVY

K T O  J E   B A N K S Y  ?

Tajuplný britský streetartový umelec Banksy je pojmom medzi milovníkmi pouličného umenia už od deväťdesiatych rokov minulého storočia. Jeho diela často pracujú s motívmi satiry i čierneho humoru, odkazujú na nekalé praktiky politikov i establishmentu a často poburujú širokú verejnosť. Tých, ktorých Banksyho tvorba nadchýna, je však podstatne viac. Napriek tomu, že jeho identita nie je odhalená, vďaka svojmu silnému autorskému a umeleckému rukopisu ho poznajú ľudia po celom svete. Banksy vytvára originálne diela, ktoré upozorňujú na globálne problémy z oblasti kultúry, ekológie, politiky alebo terorizmu. Aby mal jeho hlas skutočne silu a počulo ho čo najviac ľudí, musí vyčnievať a nebáť sa zrealizovať ani tie najšialenejšie projekty, ktoré vyvolávajú rozruch. Ako už niekoľkokrát dokázal, darí sa mu to a práve to je jedným z jeho typických znakov. Jeho diela na aukciách dosahujú miliónové ceny. Napr. dielo s malým chlapcom hrajúcim sa s bábkou superhrdinky - ktorá vyzerá ako zdravotná sestra, vydražili za 14,4 milióna libier. Peniaze poukázal charitám britskej Národnej zdravotnej služby (NHS). Najväčší rozruch urobilo jeho dielo „Dievča s balónom“, ktoré sa na dražbe vytiahlo nad jeden milión libier. Po odklepnutí sa však v obraze zapla skrytá skartovačka, ktorá polovicu diela rozstrihala. Dražiteľ si však dielo aj tak zobral. Napokon ho dal do ďalšej aukcie – a tam sa predalo už za neuveriteľných 21 miliónov libier. Malo totiž už svoj fantastický príbeh.

Pozývame vás teda na výstavu 120 diel tohto svetového umelca , ktorá začne 1.mája v DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove. Záujemcovia o účasť na vernisáži výstavy ( 1.5.2022 o 17oo ) sa môžu nahlásiť telefonicky na 0905 356 921.

Pavol Hammel krstil v DARTE novú knihu o histórii a umení - 13.6.2021 v DARTE GALLERY

Všetkým priateľom, ktorí sa ( bohužiaľ ) nedostali do sály DARTE na krst knihy s Pavlom Hammelom.

Ďalšiu knihu Jaroslava Krajňáka o histórii a umení v regióne Nižného Hrušova a rodisku slávnej Anny Lesznai aj tento ráz pokrstil Pavol Hammel. Prvá akcia v DARTE GALLERY po uvoľnení opatrení bola v obmedzenom režime počtu hostí, ale o to lepšia bola nálada v sále – aj s nestarnúcou Medulienkou na záver.

viď.: https://www.youtube.com/watch?v=NB-h6nqvTvI

 

USKUTOČŇUJEME PREDAJ STAROŽITNOSTI - Internetový predaj on-line : KUPUJTE STAROŽITNOSTI A VÝTVARNÉ UMENIE Celá ponuka je na: www.eantik.sk

STAROŽITNOSTI

Milovníkom výtvarného umenia a starožitností ponúkame veľmi príjemné nákupovanie cez náš internetový obchod   " STAROŽITNOSTI  eANTIK ".

Z vyše  3 000 položiek starožitností a umeleckých diel si môžete vybrať a on-line zakúpiť už teraz. Pohodlný nákup nájdete TU.

Vyberte si z ponuky starožitného nábytku, porcelánu, strieborných a zlatých šperkov, obrazov, plastík, numizmatiky, veteránov, militárii, zbraní, hudobných nástrojov, svietidiel, starej techniky, hodín, zberateľských kuriozít a množstva ďalších artefaktov. Taktiež tu ponúkame všetky nevydražené výtvarné diela na aukciách DARTE .

ĎALŠIA VÝSTAVNÁ SIEŇ V DARTE V N.HRUŠOVE - SPRÍSTUPNILI SME EXPOZÍCIE STÁLYCH VÝSTAV : DALÍ - WARHOL - PICASSO - BANKSY + MÚZEUM ANNY LESZNAI

STÁLA VÝSTAVA SVETOVÉHO UMENIA : „DALÍ - WARHOL - PICASSO - BANKSY “ v DARTE NIŽNÝ HRUŠOV

Novinkou v DARTE pre verejnosť je sprístupnenie stálej expozície výstavy 100 diel Pabla Picassa a taktiež stálej expozície výstavy 80 diel Salvadora Dalího . Zaujímavá je aj  expozícia 90 diel Andyho Warhola  a 120 diel od BANKSYHO. Všetky 4 expozície sú sprístupnené v samostatných novopostavených priestoroch  aukčnej spoločnosti DARTE v Nižnom Hrušove. Otvorené pre verejnosť Po-Pia 9oo - 16oo hod.( viď. video Shot z nových priestorov DARTE ). Prehliadka expozícii je spojená s odborným výkladom kurátora výstav a videoprezentáciou o umelcoch. Vstup na výstavy je zdarma. Info: 0905 356 921 ( Dr. J.Krajňák, PhD.) Popri výstave diel týchto dvoch velikánoch svetového umenia je prístupné aj Múzeum Anny Lesznai .

1. Pablo PICASSO : POZRI  VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL PABLA PICASSA V DARTE GALLERY

2. Salvador DALÍ :  POZRI VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL SALVADORA DALÍHO V DARTE GALLERY

3. Anna LESZNAI : POZRI VIDEO SHOT DARTE Z OTVORENIA MÚZEA  A. LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

VÝSTAVY - PRÍĎTE POZRIEŤ DIELA  Z VÝSTAV DARTE USPORIADANÝCH V NIŽNOM HRUŠOVE

KRST KNIHY – Múzeum Anny Lesznai v Nižnom Hrušove - 8.12.2019

Publikácia k výročiu ANNY LESZNAI - 2. januára 2020 slávime 135 výročie jej narodenia .

Ďalšiu odbornú publikáciu o histórii Hrušovského múzea i živote Anny Lesznai napísal Dr.Jaroslav Krajňák,PhD. hlavne pre jeho návštevníkov. A Pavol Hammel – ako jej krstný otec, ju uviedol do života verejnosti. Kniha je prístupná v našom múzeu. Viac info z krstu a video-Shot z vystúpenia Pavla Hammela nájdete TU

ANNA LESZNAI dostala svoj pamätník - 25.4.2019 . MÚZEUM ANNY LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila 2.1.1885 v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky navštevovala svojich starých rodičov v maďarskej Hatvanyi a posledných 27 rokov dožila v New Yorku. Aj USA aj Maďarsko si túto veľkú ženu vážili natoľko, že jej vybudovali štátne múzea s monumentálnymi pomníkmi. Na Slovensku bola naopak snaha mecenášov pochovať všetko, čo by pripomínalo túto rodinu intelektuálov. Našťastie sa nám podarilo v priebehu posledných 20 rokov získať a zhromaždiť väčšinu artefaktov pochádzajúcich z kaštieľa, osobných vecí, výtvarných diel umelkyne i jej kníh a od roku 2016 otvoriť súkromné múzeum Anny Lesznai aj v jej rodisku na Slovensku. A dnes sme s kolegami umiestnili na priečelí múzea aj pamätnú dosku s bustou našej rodáčky. Strohá informácia na tabuli určite osloví hlavne prechádzajúcich turistov a návštevníkov Nižného Hrušova.

Fotogalérie

Naše aktivity