Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:20
v aukcii DARTEAktuálna cena: 350 €
Názov diela: Control
Značenie: vpravo dole ceruzou „ Banksy “ , vľavo číslovanie ceruzou
Rozmery: 50 x 35 cm
Rozmer s rámom :62 x 52 cm
K dielu je dodaný certifikát ( viď. foto )
Aktuálna cena: 350 €
ID 33864
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 280 €
Názov diela: Strážna veža
Technika: farebná ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, , ed.č.21 / 60
Značenie: vpravo dole ceruzou „ Banksy “ , ( vľavo dole slepotlač P.O.W., Elephant with Bomb ), vľavo v rohu číslovanie ceruzou
Rozmery: 50 x 35 cm
Rozmery s rámom : 63 x 53 cm
K dielu je certifikát ( viď. foto )
Pozn.: Banksy rád šokuje umelecký svet, ktorého normy porušuje napokon už len svojou anonymitou. V októbri 2018 prekvapil účastníkov aukcie v londýnskej galérii Sotheby's nevídaným „subverzným prvkom“. Do predaja išlo graffiti, ktoré Banksy nasprejoval na plátno v roku 2006 a nazval ho Girl With Red Balloon (Dievča s červeným balónikom - pôvodné graffiti je už z roku 2002). V masívnom ozdobnom ráme. Dielo predával súkromný majiteľ a mohol s nadšením sledovať, ako sa cena po rýchlej dražbe vyšplhala až na 860-tisíc libier. Doteraz najvyššia čiastka, ktorú niekto za jedno Banksyho dielo zaplatil. Správa dňa však bola iná. Niekoľko sekúnd potom, čo zjavne spokojný licitátor priklepol obraz novému majiteľovi, sa miestnosťou rozľahol zvuk podobný pípaniu cúvajúceho auta. Okamžite s tým sa pohlo plátno obrazu smerom dole. Najprv sa skoro zdalo, že len papier vyšiel z plátna, ale zvuk skartovačky napovedal, aký osud plátno skutočne stretol. Von z rámu vyšli úhľadné rovnobežné prúžky. Skartácia sa zastavila krátko za polovicou - ( viď. foto skratovaného diela na aukcii Sotheby's )
Vyvolávacia cena: 280 €
v aukcii DARTEWassily Kandinsky - Kompozícia
Vyvolávacia cena: 250 €
Názov diela: Kompozícia
Technika: farebná ofsetová litografia
Edícia : 82 / 300
V ľavom rohu dole slepotlač - certifikácia Kandinskij ( viď. foto )
Rozmery: 36 x 26 cm
Rozmery s rámom : 54 x 44 cm )
K dielu je dodaný certifikát ( viď. fofo 3 )
Vyvolávacia cena: 250 €
v aukcii DARTEAktuálna cena: 380 €
Názov diela: Matterhorn
Technika: tempera na papieri
Rok: 1977
Rozmery: 50 x 70 cm
Aktuálna cena: 380 €
ID 31348
Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:35
v aukcii DARTEAntal Neogrády - Diviaky v lese
Vyvolávacia cena: 750 €
Olej na plátne , 60x80 cm , znač. vľavo dole.
Vyvolávacia cena: 750 €
v aukcii DARTEZoltán Palugyay - Z Horehronia
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Z Horehronia
Technika: rudka, pastel na papieri
Rok: 1929
Značenie: vzadu potvrdenie o pravosti
Rozmery: 27,5 x 41 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEVincent Hložník - Z egyptského cyklu
Vyvolávacia cena: 1 200 €
Názov diela: Z egyptského cyklu
Technika: gvaš a kresba tušom
Rozmery: 29 x 42 cm
Na rube nálepka Diela SFVU č. 1953/64
Vyvolávacia cena: 1 200 €
v aukcii DARTEErnest Spitz (Špitz) - Kytica v okne
Vyvolávacia cena: 650 €
Názov diela: Kytica v okne
Technika: tempera na kartóne
Rok: 1953
Značenie: neznačené
Rozmery: 34 x 26 cm
Publikované v monografii B. Bachratý.
Vyvolávacia cena: 650 €
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Pri čítaní
Technika: kresba ceruzou na papieri
Rok: 1956
Značenie: neznačené
Rozmery: 45 x 33 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Kytica
Technika: farebná litografia 74/100
Rok: 1962
Rozmery: 30 x 20,5 cm
voľný list
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEAnton Michajlovič Kaššaj - Jarná krajina
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Jarná krajina
Technika: olej na plátne
Značenie: neznačené
Rozmery: 64 x 69 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEPeter Roller - Známky - Buenos Aires
Vyvolávacia cena: 1 500 €
Názov diela: Známky - Buenos Aires
Technika: akryl na plátne
Rok: 2021
Značenie: vzadu
Rozmery: 100 x 70 cm
Vyvolávacia cena: 1 500 €
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 900 €
Názov diela: Tanečnice
Technika: olej na kartóne
Značenie: vľavo hore
Rozmery: 70 x 97 cm
Vyvolávacia cena: 900 €
Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:55
v aukcii DARTEAktuálna cena: 700 €
Názov diela: Krajina
Technika: olej na sololite
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 96 x 73,5 cm
Vyvolávacia cena: 650 eur
Jozef Zelný začal maľovať už ako 6-ročný.
Kresliarske a výtvarné základy mu dali profesori Šmilauer a Jičínsky na žilinskej reálke. V rokoch 1940 – 1942 študoval na súkromnej maliarskej škole Gustáva Mallého v Bratislave, neskôr súkromne u B. Hoffstädtera. Od roku 1963 bol zaevidovaný pri Slovenskom fonde výtvarných umení a v roku 1970 sa stal členom Zväzu slovenských výtvarných umelcov.
Aktuálna cena: 700 €
ID 29836
v aukcii DARTEJozef Zelný - Pred modrým lesom II.
Aktuálna cena: 450 €
Názov diela: Pred modrým lesom II.
Technika: olej na sololite
Rok: 1985
Rozmery: 80 x 90 cm
Vyvolávacia cena: 450
Aktuálna cena: 450 €
ID 17175
v aukcii DARTEJozef Zelný - Krajina s chalupou I.
Aktuálna cena: 450 €
Názov diela: Krajina s chalupou I.
Technika: olej na sololite
Rok: 1979
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 60 x 72 cm
Vyvolávacia cena: 450 eur
Aktuálna cena: 450 €
ID 27615
v aukcii DARTEAktuálna cena: 60 €
Názov diela: Limba
Technika: olej na plátne, dublované na kartóne
Rok: 1987
Rozmery: 31,5 x 10 cm
Aktuálna cena: 60 €
ID 15591
v aukcii DARTEĽudmila Hynková - Krajina v zime
Aktuálna cena: 150 €
Názov diela: Krajina v zime
Technika: olej na maliarskej lepenke
Rok: 1987
Rozmery: 34 x 25 cm
Aktuálna cena: 150 €
ID 17966
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 180 €
Názov diela: Štít
Rok: 1987
Rozmery: 34 x 25 cm
Vyvolávacia cena: 180 €
v aukcii DARTEĽudmila Hynková - Symbolický cintorín
Aktuálna cena: 500 €
Názov diela: Symbolický cintorín
Rozmery: 49,5 x 35 cm
Vyvolávacia cena: 350 eur
Aktuálna cena: 500 €
ID 31348
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 150 €
Názov diela: Ráno
Rozmery: 25 x 17,5 cm
Vyvolávacia cena: 150 €