Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:06 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:06

v aukcii DARTE

Jan Hála - Hlava dievčaťa

Vyvolávacia cena: 10 500

Názov diela: Hlava dievčaťa
Technika: olej na plátne
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 41 x 41 cm

K dielu je dodaná reštaurátorská správa Martin Martan Praha a posudok od PhDr. Evy Ľuptákovej
Vyvolávacia cena: 10 500

Nové
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:05 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:05

v aukcii DARTE

Vladimír Kompánek - Fašiangová figúra -huslista

Vyvolávacia cena: 2 900

Názov diela: Fašiangová figúra -huslista
Technika: drevo, olej
Značenie: zo spodu Kompánek
Rozmery: 56 x 43 x 4 cm
Vyvolávacia cena: 2 900

Nové

v aukcii DARTE

Veľký Turoň

Vyvolávacia cena: 2 900

Názov diela: Veľký Turoň
Technika: drevo, olej
Značenie: zo spodu Kompánek
Rozmery: 67 x 47 x 4 cm
Vyvolávacia cena: 2 900

Nové
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:04 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:04

v aukcii DARTE

Milan Laluha - Z poľa

Vyvolávacia cena: 1 000

Názov diela: Z poľa
Technika: pastel pa papieri
Rozmery: 35 x 27 cm
Vyvolávacia cena: 1 000

Nové
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:03 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:02:03

v aukcii DARTE

Jozef Teodor Mousson - Portrét kolegu profesora

Aktuálna cena: 2 100

Názov diela: Portrét kolegu profesora
Technika: kresba uhľom na papieri
Rozmery: 62 x 40 cm ( rozmer s rámom 84 x 61 cm )
Vyvolávacia cena: 1000 eur

Dielo pochádza zo súkromnej zbierky 120 diel Jozefa Teodora Moussona, ktorú získalo múzeum Anny Lesznai. Všetky diela vytvoril umelec v rokoch 1910 - 1919, kedy pracoval ako učiteľ kreslenia na meštianskej škole v Michalovciach. Vzadu pečiatka múzea. ( viď. foto 3 -J.T.Mousson v meštianskej škole v Michalovciach )
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL J. T. MOUSSONA NA AUKCIÁCH DARTE:
44 000 € - Na trhu u bulgára. Olej na plátne, 75 x 60 cm, ( Letná aukcia DARTE 2021 )
27 000 € - Zo starých Michaloviec. Rok 1923. Olej na plátne, 60x75 cm. (Darte -27.6.2010)
25 000 € - Anna Lesznai v hrušovskom parku. Olej na plátne ( Zimná aukcia DARTE 2018 )
20 000 € - Pri hrušovskej cerkvi. Olej na kartóne, 41x50 cm. (DARTE - 14.3.2010)
19 000 € - Na ceste domov. Olej na plátne,59 x 74 cm ( Zimná aukcia DARTE 2021 )
Aktuálna cena: 2 100

Aktuálny dražiteľ
ID 9928
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:01:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:01:00

v aukcii DARTE

Martin Benka - Po robote

Aktuálna cena: 160

Názov diela: Po robote
Technika: grafický list ( rámované )
Značenie: vpravo dole M.B.
Rozmery: 29 x 20 cm
Aktuálna cena: 160

Aktuálny dražiteľ
ID 29882

v aukcii DARTE

Martin Benka - Detvianka

Aktuálna cena: 140

Názov diela: Po robote
Značenie: vľavo dole M.B.
Rozmery: 29 x 20 cm
Aktuálna cena: 140

Aktuálny dražiteľ
ID 29882

v aukcii DARTE

Martin Benka - Pri muzike

Aktuálna cena: 100

Názov diela: Pri muzike
Značenie: vpravo dole M.B.
Rozmery: 29 x 20 cm
Aktuálna cena: 100

Aktuálny dražiteľ
ID 29882
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:00:01 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:00:01

v aukcii DARTE

Igor Navrotskyi - Nikita

Vyvolávacia cena: 350

Názov diela: Nikita
Rok: 2021
Rozmery: 70 х 60 cm
Technika: olej na plátne

Vyvolávacia cena: 350

v aukcii DARTE

Igor Navrotskyi - Dáma

Vyvolávacia cena: 400

Názov diela: Dáma
Technika: olej na plátne
Rozmery: 110 x 80 cm
Vyvolávacia cena: 400

Nové
Koniec aukcie: 26.01.2022 20:00:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 26.01.2022 20:00:00

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Campbells Soup

Aktuálna cena: 500

Názov diela: Campbells Soup
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri
Rok: číslované ceruzou vľavo ed. 16 / 100
Značenie: vpravo dole v printe
Rozmery: 56 x 36 cm ( s rámom 80 x 55 cm )
Certifikat Leo Castelli - Art Gallery New York.
Vľavo dole značené vodotlačou © Georges Israel Editeur, vpravo dole vodoznak © Arches France. Na zadnej strane diela sú tri pečiatky : Art Gallery New York + Leo Castelli + Tree of Life ( viď. foto ) a nalepený licenčný štítok vydavateľa grafiky.

Aktuálna cena: 500

Aktuálny dražiteľ
ID 29854

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Mick Jagger

Aktuálna cena: 500

Názov diela: Mick Jagger
Rok: číslované ceruzou vľavo ed.74 / 100
Licencia: © Andy Warhol LTD Foundation
Pozn.: Sir Michael Philip „Mick“ Jagger (* 26. júl 1943, Dartford, Spojené kráľovstvo) je britský rockový hudobník, skladateľ, herec, producent a businessman. Celosvetovo sa preslávil ako spevák a spoluzakladateľ kapely The Rolling Stones. Jaggerova hudobná kariéra presahuje päť desaťročí.
Andymu Warholovi sa obzvlášť páčil Jaggerov fotogenický obraz „bad-boy“ a vytvoril sieťptlač takéhoto diela, ktoré bolo súčasťou portfólia desiatich sieťotlačí hviezdy vyrobených v roku 1975. Z jeho originálov boli následne vyrobené litografie všetkých diel.
Aktuálna cena: 500

Aktuálny dražiteľ
ID 29850

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Mickey Mouse

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Mickey Mouse
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri Fariano Privilege
Rok: číslované ceruzou vľavo ed. 66 /125
Značenie: vpravo dole v printe „ Andy Warhol “
Certifikat Aviomar Italia S.P.A
Vľavo dole značené vodotlačou © Andy Warhol Factory
Licencia : © Andy Warhol
Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 29790

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Mickey Mouse

Vyvolávacia cena: 400

Názov diela: Mickey Mouse
Licencia : © Andy Warhol
Vyvolávacia cena: 400

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Mickey Mouse

Vyvolávacia cena: 400

Názov diela: Mickey Mouse
Rok: číslované ceruzou vľavo ed.28 /125
Licencia : © Andy Warhol
Vyvolávacia cena: 400

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Mickey Mouse

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Mickey Mouse
Licencia : © Andy Warhol
Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 29817

v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Toreádorova nevesta IV.

Vyvolávacia cena: 350

Názov diela: Toreádorova nevesta IV.
Technika: litografia
Rok: 1959
Značenie: vpravo dole datovanie 2.3.59
Rozmery: 35 x 25 cm ( s rámom 59 x 49 cm )

Dielo je rámované a pochádza z výstavy jeho diel Toros a toreros. V roku 1923 Pablo Ruiz Picasso povedal: ...„Pre mňa v umení neexistuje žiadna minulosť ani budúcnosť. Aj prvotné primitívne náboženstvá umelecky prezentovali býka ako symbol sily a múdrosti. Už pred 5 tisíc rokmi kreslili toto zviera vo svojich skromných obydliach v jaskyni Lascaux v juhozápadnom Francúzsku a v jaskyniach Altamira v severnom Španielsku. Ja tiež stvárňujem býka v každej pozícii, lebo som týmto zvieraťom fascinovaný . Korida s býkom , krasojazdkyňou a toreadorom je súčasťou môjho života...“. Výjavy z arény v umelcovej tvorbe naštartoval toreador José Delgado, Illo, lepšie známy ako „ Pepe IIllo “.
Vyvolávacia cena: 350

v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Krasojazdkyňa II.

Vyvolávacia cena: 350

Názov diela: Krasojazdkyňa
Technika: grafický list , farebná litografia
Značenie: datovanie vľavo dole 2.3.59
Rozmery : 35 x 25 cm
Rozmery s rámom : 59 x 49 cm

Dielo pochádza zo známej kolekcie diel Pabla Picassa TOROS Y TOREROS .
Velikán moderného svetového umenia Pablo Ruis Picasso (1881 – 1973) študoval na Akadémii výtvarných umení v Barcelone a na Umeleckej škole v Madride. Počas pobytu v Paríži sa inšpiroval Van Goghom a Lautrecom. Vo svojej tvorbe prešiel viacerými štýlovými obmenami od kubizmu, neoklasicizmu, neoromantizmu, cez surrealizmus, realizmus až po expresionizmus. Venoval sa maľbe, kresbe, grafike, koláži, plastike, keramike, navrhoval scény a kostýmy.Ponúkané dielo s názvom Krasojazdkyňa svojím štýlovým prevedením zapadá do radu grafík vytvorených majstrom v 50. rokoch 20. storočia. Korida prekypujúca mnohovrstevným estetickým i filozofickým potenciálom poskytla Picassovi priestor pre zvýtvarnenie sily, aktivity, víťazstva, mladosti i krásy a zároveň slabosti, prehry a pasivity. Zvlnené farebné línie i plochy ohraničujú tvary a vytvárajú prehľadnú a rytmickú obrazovú plochu, ktorá jasne vystupuje z bieleho podkladu. Neviazanou radosťou nabitú atmosféru slávnostnej j koridy dopĺňajú expresívne štylizovaná figúra krasojazdkyne z úvodu zápasov na koride .

Vyvolávacia cena: 350

v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Štúdie krasojazdkyň

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Štúdie krasojazdkyň
Technika: grafický list, litografia
Rok: 1959, vpravo dole datovanie 10.3.59
Značenie: vľavo dole „ Picasso 10.3.59 “
Rozmery: 25 x 35 cm ( s rámom 59 x 49 cm )

Dielo je rámované a pochádza z výstavy jeho diel Toros a toreros. V roku 1923 Pablo Ruiz Picasso povedal: ...„Pre mňa v umení neexistuje žiadna minulosť ani budúcnosť. Aj prvotné primitívne náboženstvá umelecky prezentovali býka ako symbol sily a múdrosti. Už pred 5 tisíc rokmi kreslili toto zviera vo svojich skromných obydliach v jaskyni Lascaux v juhozápadnom Francúzsku a v jaskyniach Altamira v severnom Španielsku. Ja tiež stvárňujem býka v každej pozícii, lebo som týmto zvieraťom fascinovaný . Korida s býkom, krasojazdkyňou a toreadorom je súčasťou môjho života...“.
Aktuálna cena: 450

Aktuálny dražiteľ
ID 22905

v aukcii DARTE

Banksy - Muž so psom

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Muž so psom
Technika: litografia na papieri Fabiano Privilege, , ed.č. 60 / 150
Značenie: vpravo dole ceruzou, ( vľavo dole slepotlač )
Rozmery: 70 x 50 cm, rámované
Vpravo dole pečať slepotlačou P.O.W.BANKSY s číslovaním 60/150
Vľavo dole slepotlač: Elephant with Bomb
Dielo je certifikované, rámované.

Aktuálna cena: 450

Aktuálny dražiteľ
ID 29790

v aukcii DARTE

Banksy - Bezpečnostná prehliadka

Aktuálna cena: 650

Názov diela: Bezpečnostná prehliadka
Technika: litografia na papieri Fabiano Privilege, , ed.č. 21/ 150
Rozmery: 70 x 50 cm, rámované

Aktuálna cena: 650

Aktuálny dražiteľ
ID 29853