Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:55
v aukcii DARTEAktuálna cena: 450 €
Názov diela: Zátišie
Technika: olej na sololite
Značenie: neznačené
Rozmery: 61 x 75 cm
Vyvolávacia cena: 450 eur
Jozef Zelný začal maľovať už ako 6-ročný.
Kresliarske a výtvarné základy mu dali profesori Šmilauer a Jičínsky na žilinskej reálke. V rokoch 1940 – 1942 študoval na súkromnej maliarskej škole Gustáva Mallého v Bratislave, neskôr súkromne u B. Hoffstädtera. Od roku 1963 bol zaevidovaný pri Slovenskom fonde výtvarných umení a v roku 1970 sa stal členom Zväzu slovenských výtvarných umelcov.
Aktuálna cena: 450 €
ID 27615
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 450 €
Názov diela: Hodiny
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom certifikovanom papieri “BFK Rives® France
Značenie: vpravo dole, vľavo dole číslovanie ( 154/200 )
Rozmery: 62 x 42 cm
Vyvolávacia cena :450 eur
Vyvolávacia cena: 450 €
Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:35
v aukcii DARTEAntal Neogrády - Diviaky v lese
Vyvolávacia cena: 750 €
Olej na plátne , 60x80 cm , znač. vľavo dole.
Vyvolávacia cena: 750 €
v aukcii DARTEZoltán Palugyay - Z Horehronia
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Z Horehronia
Technika: rudka, pastel na papieri
Rok: 1929
Značenie: vzadu potvrdenie o pravosti
Rozmery: 27,5 x 41 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEVincent Hložník - Z egyptského cyklu
Vyvolávacia cena: 1 200 €
Názov diela: Z egyptského cyklu
Technika: gvaš a kresba tušom
Rozmery: 29 x 42 cm
Na rube nálepka Diela SFVU č. 1953/64
Vyvolávacia cena: 1 200 €
v aukcii DARTEErnest Spitz (Špitz) - Kytica v okne
Vyvolávacia cena: 650 €
Názov diela: Kytica v okne
Technika: tempera na kartóne
Rok: 1953
Značenie: neznačené
Rozmery: 34 x 26 cm
Publikované v monografii B. Bachratý.
Vyvolávacia cena: 650 €
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Pri čítaní
Technika: kresba ceruzou na papieri
Rok: 1956
Značenie: neznačené
Rozmery: 45 x 33 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Kytica
Technika: farebná litografia 74/100
Rok: 1962
Rozmery: 30 x 20,5 cm
voľný list
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEAnton Michajlovič Kaššaj - Jarná krajina
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Jarná krajina
Technika: olej na plátne
Značenie: neznačené
Rozmery: 64 x 69 cm
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEPeter Roller - Známky - Buenos Aires
Vyvolávacia cena: 1 500 €
Názov diela: Známky - Buenos Aires
Technika: akryl na plátne
Rok: 2021
Značenie: vzadu
Rozmery: 100 x 70 cm
Vyvolávacia cena: 1 500 €
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 900 €
Názov diela: Tanečnice
Technika: olej na kartóne
Značenie: vľavo hore
Rozmery: 70 x 97 cm
Vyvolávacia cena: 900 €
Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:20
v aukcii DARTEPablo Picasso - Jacqueline Roque
Vyvolávacia cena: 450 €
Názov diela: Jacqueline Roque
Technika: farebná ofsetová litografia 118/200
Značenie: vpravo dole, vzadu štítok vydavateľa grafiky
Rozmery: 49,5 x 34 cm
Rozmer diela s rámom: 84 x 63,5 cm
Jacqueline Picasso rodená Roque (24. februára 1926 Paríž – 15. októbra 1986 Paríž) bola umelecká múza a druhá manželka Pabla Picassa. Ich manželstvo trvalo 11 rokov až do jeho smrti, a počas tejto doby vytvoril viac ako 400 ich portrétov.
Vyvolávacia cena: 450 €
Názov diela: Malý krok
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri Arches ( vpravo dole v rohu slepotlač )
Edícia: 93/100
Značenie: vpravo dole v printe `Andy Warhol`
Rozmery: 55 x 37 cm
Rozmery diela s rámom: 75 x 57,5 cm
Licencia: © Andy Warhol LTD Foundation
Na zadnej strane diela je nalepený licenčný certifikát vydavateľa grafiky.
Vyvolávacia cena: 350 €
v aukcii DARTEAktuálna cena: 350 €
Názov diela: Campbells Soup
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri
Edícia: číslované ceruzou vľavo 651 / 3000
Značenie: vpravo dole „ Andy Warhol “
Rozmery: 547 x 37 cm ( s rámom 63 x 53 cm )
Aktuálna cena: 350 €
ID 31348
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 750 €
Názov diela: Artist
Technika: farebná ofsetová litografia, ed. 225 / 300
Rozmery: 59 x 46 cm
Dielo je rámované.
Vyvolávacia cena: 750 €
Názov diela: Detské hry
Technika: farebná ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 5 / 60
Značenie: vpravo dole ceruzou „ Banksy “ , vľavo číslovanie ceruzou
Rozmery: 50 x 35 cm
Rozmer s rámom :62 x 52 cm
K dielu je dodaný certifikát ( viď. foto )
Vyvolávacia cena: 350 €
Názov diela: Control
Rozmery: 50 x 35 cm
Rozmer s rámom :62 x 52 cm
Aktuálna cena: 350 €
ID 33864
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 280 €
Názov diela: Strážna veža
Technika: farebná ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, , ed.č.21 / 60
Značenie: vpravo dole ceruzou „ Banksy “ , ( vľavo dole slepotlač P.O.W., Elephant with Bomb ), vľavo v rohu číslovanie ceruzou
Rozmery: 50 x 35 cm
Rozmery s rámom : 63 x 53 cm
K dielu je certifikát ( viď. foto )
Pozn.: Banksy rád šokuje umelecký svet, ktorého normy porušuje napokon už len svojou anonymitou. V októbri 2018 prekvapil účastníkov aukcie v londýnskej galérii Sotheby's nevídaným „subverzným prvkom“. Do predaja išlo graffiti, ktoré Banksy nasprejoval na plátno v roku 2006 a nazval ho Girl With Red Balloon (Dievča s červeným balónikom - pôvodné graffiti je už z roku 2002). V masívnom ozdobnom ráme. Dielo predával súkromný majiteľ a mohol s nadšením sledovať, ako sa cena po rýchlej dražbe vyšplhala až na 860-tisíc libier. Doteraz najvyššia čiastka, ktorú niekto za jedno Banksyho dielo zaplatil. Správa dňa však bola iná. Niekoľko sekúnd potom, čo zjavne spokojný licitátor priklepol obraz novému majiteľovi, sa miestnosťou rozľahol zvuk podobný pípaniu cúvajúceho auta. Okamžite s tým sa pohlo plátno obrazu smerom dole. Najprv sa skoro zdalo, že len papier vyšiel z plátna, ale zvuk skartovačky napovedal, aký osud plátno skutočne stretol. Von z rámu vyšli úhľadné rovnobežné prúžky. Skartácia sa zastavila krátko za polovicou - ( viď. foto skratovaného diela na aukcii Sotheby's )
Vyvolávacia cena: 280 €
v aukcii DARTEWassily Kandinsky - Kompozícia
Aktuálna cena: 250 €
Názov diela: Kompozícia
Technika: farebná ofsetová litografia
Edícia : 82 / 300
V ľavom rohu dole slepotlač - certifikácia Kandinskij ( viď. foto )
Rozmery: 36 x 26 cm
Rozmery s rámom : 54 x 44 cm )
K dielu je dodaný certifikát ( viď. fofo 3 )
Aktuálna cena: 250 €
ID 31695
v aukcii DARTEAktuálna cena: 380 €
Názov diela: Matterhorn
Technika: tempera na papieri
Rok: 1977
Rozmery: 50 x 70 cm
Aktuálna cena: 380 €
ID 31348
Koniec aukcie: 09.05.2024 20:00:00
v aukcii DARTEVyvolávacia cena: 109 €
Technika: grafika
Rok: 1944
Rozmery: 34,5 x 23,5 cm
Rozmery rámu: 50 x 38 cm
Rám je zasklený
Táto dobová tlač pochádza z bibliofilského albumu - Kresby Vincenta Hložníka.Vydala Matica slovenská v roku 1944 v 500 číslovaných exemplároch.Redigoval Dr. Jozef Cincík.
Vyvolávacia cena: 109 €