AKTUÁLNA ON-LINE AUKCIA : DRAŽTE VÝTVARNÉ DIELA PREBIEHAJÚCEJ AUKCIE ON-LINE

DARTE SPUSTILA ĎALŠIU MALÚ AUKCIU ON-LINE.

Po úspešnej aukcii spustila spoločnosť DARTE svoju ďalšiu malú on-line aukciu umenia, v ktorej môžete dražiť z ponuky nových 50 diel od svetových i našich súčasných autorov.

Diela nájdete na : https://www.dartesro.sk/?act=online-aukcia

PRIJÍMAME DIELA DO ZIMNEJ AUKCIE UMENIA DARTE

Dátum konania aukcie: 12.12.2021
Miesto konania : DARTE GALLERY Nižný Hrušov
Verejná sálová aukcia s videoprenosom z aukčnej sály a Live prístupom dražiteľov do aukcie. 
Prijímame ponuky diel do našich aukcií denne 9oo - 17oo v sídle DARTE , resp. v elektronickej podobe v predstihu na odsúhlasenie príjmu diel a ich ocenenie našim znalcom .  Ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk, resp.tel. 0905 959 101, prípadne použite online formulár. OHODNOTENIE DIEL JE ZDARMA.

Príjem diel do Zimnej aukcie je do 26.11.2021.

NOVINKA : PODLIMITNÁ AUKCIA ON-LINE ( znížené vyvolávacie ceny diel )

Očakávaná informácia z dnešnej malej on-line aukcie DARTE.

Dielo Martina Benku – Zátišie s krčahom, s vyvolávacou cenou 15 000 eur sa v online aukcii na webe DARTE vydražilo za 30 000 eur. Blahoželáme jeho novému majiteľovi o to viac, že je z nášho regiónu .

Vydražiteľov ostatných diel aukcie budeme kontaktovať a dohodneme prevzatie , resp. doručenie vydražených diel.

( Foto: Martin Benka - Zátišie s krčahom, olej, 63 x 36 cm, okolo 1925 r. , vyvol. cena 15 000 eur ).

MÚZEUM ANNY LESZNAI ZÍSKALO ZBIERKU 120 DIEL J.T.MOUSSONA

Potešíme zberateľov jeho diel.
Je známe, že významný zemplínsky maliar Jozef Teodor Mousson od roku 1911 pôsobil ako učiteľ v Michalovciach. Takmer okamžite začal navštevovať aj Hrušovský kaštieľ a jeho grófku – vtedy už svetoznámu maliarku Annu Lesznai. Vytvoril tu množstvo svojich diel s témou Nižného Hrušova. Po 110 rokoch získalo múzeum Anny Lesznai aj doposiaľ nepublikovaný osobný skicár majstra Moussona, ktorý obsahuje 120 portrétov ľudí z okolia umelca. Všetky kresby majú rozmer 63 x 48 cm. Momentálne pracovníci nášho múzea pracujú na identifikácii portrétovaných osôb z dobových fotografii rodiny umelca a následne pripravia autorskú výstavu všetkých 120 diel. V spolupráci s aukčnou spoločnosťou DARTE bude po ukončení výstavy celá zbierka ponúknutá na predaj vo VIP aukcii umenia DARTE. Info: 0905 356 921 

UMENIE AKO DARČEK - DARTE GALLERY NIŽNÝ HRUŠOV ( denne 9oo - 17oo hod. )

UMENIE AKO DARČEK 
Aukčná spoločnosť DARTE Vás pozýva na svoju novo nainštalovanú predajnú výstavu výtvarného umenia do našich galerijných priestorov v Nižnom Hrušove, ktoré sú otvorené pre návštevníkov denne do 17oo hod. Diela si môžete v predstihu pozrieť , resp. aj zakúpiť aj v našej internetovej ponuke na:

 https://www.eantik.sk/kategoria/8/obrazy/1

VÝNIMOČNÁ TROJVÝSTAVA UMENIA V NIŽNOM HRUŠOVE - od 1.10.2021 stála výstava v DARTE

„ DALÍ - WARHOL - PICASSO “

VÝNIMOČNÁ TROJVÝSTAVA UMENIA V NIŽNOM HRUŠOVE .

Takmer 200 diel od týchto troch svetových umelcov sústredila spoločnosť DARTE ako ucelenú trojvýstavu vo svojich výstavných priestoroch v Nižnom Hrušove. Táto výnimočná výstava s odborným výkladom kurátora je od 1.10.2021 prístupná aj pre verejnosť Po - Pi , 9oo – 17oo hod. Vstup pre žiakov, študentov a seniorov je zdarma.

Objednávky návštev : 0905 356 921 (Dodržiavame režim OTP)

USKUTOČNILI SME : JESENNÁ AUKCIA UMENIA DARTE - 12.9.2021 v DARTE GALLERY

VÝSLEDOK AUKCIE: Na jesennej aukcii DARTE sa vydražilo 108 diel. Ďakujeme všetkým dražiteľom a priateľom DARTE za záujem o našu kolekciu a ústretovú spoluprácu.

Nevydražené diela je možné zakúpiť  na www.eantik.sk alebo v galerijnom predaji Darte.
 

MALÝ VIDEO SHOT Z JESENNEJ AUKCIE DARTE V NIŽNOM HRUŠOVE

 VIAC INFO A FOTO Z JESENNEJ AUKCIE JE V NAŠEJ FOTOGALÉRII

USKUTOČNILI SME : BENEFIČNÁ AUKCIA DARTE PRE BARDEJOVSKÚ NEMOCNICU - 9.9.2021

Benefičná aukcia mala 64 % úspešnosť. Ďakujeme všetkým dražiteľom a priateľom DARTE za podporu tejto ušľachtilej myšlienky.

 MALÝ VIDEO SHOT Z BENEFIČNEJ AUKCIE DARTE V BARDEJOVE

Dátum aukcie: štvrtok  9.9.2021 - o 15oo hod. 
Miesto aukcie: spoločenská sála NsP Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove

Aukčná spoločnosť DARTE už dlhodobo realizuje aj svoj projekt „ Benefičných aukcií “, cez ktorý pomáhame rôznym partnerským subjektom. Podobnou našou aktivitou je aj táto benefičná aukcia , ktorú už ôsmy rok pripravila  aukčná spoločnosť DARTE v spolupráci  s vedením NsP Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove - pod patronátom  jej riaditeľa MUDr. Mariána Petka, MPH. a primára Oddelenia všeobecnej a úrazovej chirurgie MUDr. Patrika Miháľa. Dohodnutý výťažok z predaja umeleckých diel bude venovaný  Oddeleniu všeobecnej a úrazovej chirurgie na kúpu prístroja .
 8  ROKOV  SPOLUPRÁCE -  Video Shot histórie našej spolupráce

Pavol Hammel krstil v DARTE novú knihu o histórii a umení - 13.6.2021 v DARTE GALLERY

Všetkým priateľom, ktorí sa ( bohužiaľ ) nedostali do sály DARTE na krst knihy s Pavlom Hammelom.

Ďalšiu knihu Jaroslava Krajňáka o histórii a umení v regióne Nižného Hrušova a rodisku slávnej Anny Lesznai aj tento ráz pokrstil Pavol Hammel. Prvá akcia v DARTE GALLERY po uvoľnení opatrení bola v obmedzenom režime počtu hostí, ale o to lepšia bola nálada v sále – aj s nestarnúcou Medulienkou na záver.

viď.: https://www.youtube.com/watch?v=NB-h6nqvTvI

 

USKUTOČŇUJEME PREDAJ STAROŽITNOSTI - Internetový predaj on-line : KUPUJTE STAROŽITNOSTI A VÝTVARNÉ UMENIE Celá ponuka je na: www.eantik.sk

STAROŽITNOSTI

Milovníkom výtvarného umenia a starožitností ponúkame veľmi príjemné nákupovanie cez náš internetový obchod   " STAROŽITNOSTI  eANTIK ".

Z vyše  3 000 položiek starožitností a umeleckých diel si môžete vybrať a on-line zakúpiť už teraz. Pohodlný nákup nájdete TU.

Vyberte si z ponuky starožitného nábytku, porcelánu, strieborných a zlatých šperkov, obrazov, plastík, numizmatiky, veteránov, militárii, zbraní, hudobných nástrojov, svietidiel, starej techniky, hodín, zberateľských kuriozít a množstva ďalších artefaktov. Taktiež tu ponúkame všetky nevydražené výtvarné diela na aukciách DARTE .

ĎALŠIA VÝSTAVNÁ SIEŇ V DARTE V N.HRUŠOVE - SPRÍSTUPNILI SME EXPOZÍCIE STÁLYCH VÝSTAV : DALÍ - WARHOL - PICASSO + MÚZEUM ANNY LESZNAI

NOVINKA : STÁLA VÝSTAVA SVETOVÉHO UMENIA : „DALÍ - WARHOL - PICASSO “

Novinkou v DARTE pre verejnosť je sprístupnenie stálej expozície výstavy 67 diel Pabla Picassa - Toros y Toreros a taktiež stálej expozície výstavy 60 diel Salvadora Dalího - Božská komédia. Zaujímavá je aj  expozícia 30 diel Andyho Warhola. Všetky expozície sú sprístupnené v samostatných novopostavených priestoroch  aukčnej spoločnosti DARTE v Nižnom Hrušove. Otvorené pre verejnosť denne 9oo - 17oo hod. Prehliadka expozícii je spojená s odborným výkladom kurátora výstav a videoprezentáciou o obidvoch umelcoch. Vstup na výstavy je zdarma. Info: 0905 356 921 ( Dr. J.Krajňák, PhD.) Popri výstave diel týchto dvoch velikánoch svetového umenia je prístupné aj Múzeum Anny Lesznai .

1. Pablo PICASSO : POZRI  VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL PABLA PICASSA V DARTE GALLERY

2. Salvador DALÍ :  POZRI VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL SALVADORA DALÍHO V DARTE GALLERY

3. Anna LESZNAI : POZRI VIDEO SHOT DARTE Z OTVORENIA MÚZEA  A. LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

VÝSTAVY - PRÍĎTE POZRIEŤ DIELA  Z VÝSTAV DARTE USPORIADANÝCH V NIŽNOM HRUŠOVE

KRST KNIHY – Múzeum Anny Lesznai v Nižnom Hrušove - 8.12.2019

Publikácia k výročiu ANNY LESZNAI - 2. januára 2020 slávime 135 výročie jej narodenia .

Ďalšiu odbornú publikáciu o histórii Hrušovského múzea i živote Anny Lesznai napísal Dr.Jaroslav Krajňák,PhD. hlavne pre jeho návštevníkov. A Pavol Hammel – ako jej krstný otec, ju uviedol do života verejnosti. Kniha je prístupná v našom múzeu. Viac info z krstu a video-Shot z vystúpenia Pavla Hammela nájdete TU

ANNA LESZNAI dostala svoj pamätník - 25.4.2019 . MÚZEUM ANNY LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila 2.1.1885 v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky navštevovala svojich starých rodičov v maďarskej Hatvanyi a posledných 27 rokov dožila v New Yorku. Aj USA aj Maďarsko si túto veľkú ženu vážili natoľko, že jej vybudovali štátne múzea s monumentálnymi pomníkmi. Na Slovensku bola naopak snaha mecenášov pochovať všetko, čo by pripomínalo túto rodinu intelektuálov. Našťastie sa nám podarilo v priebehu posledných 20 rokov získať a zhromaždiť väčšinu artefaktov pochádzajúcich z kaštieľa, osobných vecí, výtvarných diel umelkyne i jej kníh a od roku 2016 otvoriť súkromné múzeum Anny Lesznai aj v jej rodisku na Slovensku. A dnes sme s kolegami umiestnili na priečelí múzea aj pamätnú dosku s bustou našej rodáčky. Strohá informácia na tabuli určite osloví hlavne prechádzajúcich turistov a návštevníkov Nižného Hrušova.

Fotogalérie

Konečne sa po dlhom čase mohli opäť stretnúť milovníci umenia v aukčnej sále Darte. Bol aj enormný záujem o vynikajúcu aukčnú kolekciu – nových...

Viac »

Aukčná spoločnosť DARTE pripravila pre svojich klientov a priateľov príjemné popoludnie s umením. Zimná aukcia umeleckých diel začala krstom historickej...

Viac »

Oznamujeme našim klientom, že aj počas letných prázdnin organizuje spoločnosť DARTE množstvo zaujímavých podujatí v oblasti umenia. Okrem on-line aukcii to...

Viac »

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky...

Viac »

Naše aktivity