PRIPRAVUJEME : JESENNÁ AUKCIA UMENIA DARTE - 29.9.2019 o 15oo hod.

PRIJÍMAME DIELA DO JESENNEJ AUKCIE UMENIA DARTE ( denne 9oo - 17oo hod )

Dátum aukcie: 29.9.2019 o 15oo hod ( aukcia s Live dražbou s videoprenosom z aukčnej sály.)

Miesto aukcie: DARTE GALLERY Nižný Hrušov

Predaukčná výstava : 23.9.2019 - 28.9.2019

Predaukčná dražba on-line: 23.9.2019 - 28.9.2019 do 12oo hod : www.dartesro.sk

Vaše ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk, resp. tel. 0905 356 921, 0905 959 101. Uzávierka príjmu diel je 20.9.2019.

NAJDRAHŠIE PREDANÉ DIELO ŠTEFANA ROSKOVÁNYIHO - NOVÝ AUTORSKÝ REKORD

!!! PRIDALI SME NOVÉ DIELA DO ON - LINE AUKCIE ZA ZNÍŽENÉ CENY
DARTE VYTVORILA NOVÝ AUTORSKÝ REKORD.
Poaukčne predala obraz “Piknik” od Štefana Roskoványiho za 10790 €.
Doteraz ani v celosvetovom predaji nepresiahli ceny tohoto košickéko maliara sumu 5000€. Sme radi, že práve my tvoríme východoslovenským umelcom vyššie ceny.

USKUTOČNILI SME : PRÁZDNINOVÁ AUKCIA DARTE „ DVE PÄŤDESIATKY UMENIA “ - 1.9.2019

VÝSLEDKY AUKCIE: Táto prázdninová aukcia predajnej výstavy 100 diel od dvoch zberateľov mala 62 % úspešnosť predaja. Časť diel sa predala priamo na vernisáži predajnej výstavy a ostatné diela sa dražili 1.9.2019 v živej aukcii. Najväčší záujem bol o diela Štefana Roskoványiho, ktorého sa predalo 21 diel z celkovo 24 jeho obrazov v ponuke predajnej výstavy. Ďakujeme dražiteľom DARTE za ich enormný záujem o našu aukčnú ponuku.

Najbližšia aukcia DARTE bude Jesenná aukcia umenia 29.9.2019.

PRIJÍMAME DIELA DO JESENNEJ AUKCIE DARTE - do 20.9.2019 ( denne 9oo - 17oo hod )

Viac o aukcii v našej FOTOGALÉRII

USKUTOČNILI SME : LETNÁ AUKCIA VÝTVARNÉHO UMENIA DARTE - 16.6.2019 ( 280 diel )

LETNÁ AUKCIA UMENIA AUKČNEJ SPOLOČNOSTI DARTE - 16.6.2019
Príjemná atmosféra v aukčnej sále DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove priniesla opäť pozitívny záujem dražiteľov o ponúkané slovenské i svetové umenie. Na aukcii sa vydražilo 154 diel ( 55 % ), čo vysoko prekročilo aj náš odhad letného predaja. Ďakujeme všetkým dražiteľom a oznamujeme, že počas celého leta je v DARTE GALLERY prístupná výstava svetového umenia .

Nevydražené diela sú ponúkane v našom priamom predaji na www.eantik.sk.
 

VIAC Z AUKCIE AJ V NAŠEJ FOTOGALÉRII

PRIJÍMAME DIELA DO NAŠICH ĎALŠÍCH AUKCII UMENIA - DENNE 9oo - 17oo hod.
Vaše ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk, resp. tel. 0905 959 101

PREDAJ STAROŽITNOSTI - Internetový predaj on-line : KUPUJTE STAROŽITNOSTI A VÝTVARNÉ UMENIE (www.eantik.sk )

STAROŽITNOSTI

Milovníkom výtvarného umenia a starožitností ponúkame veľmi príjemné nákupovanie cez náš internetový obchod   " STAROŽITNOSTI  eANTIK ".

Z vyše  3 000 položiek starožitností a umeleckých diel si môžete vybrať a on-line zakúpiť už teraz. Pohodlný nákup nájdete TU.

Vyberte si z ponuky starožitného nábytku, porcelánu, strieborných a zlatých šperkov, obrazov, plastík, numizmatiky, veteránov, militárii, zbraní, hudobných nástrojov, svietidiel, starej techniky, hodín, zberateľských kuriozít a množstva ďalších artefaktov. Taktiež tu ponúkame všetky nevydražené výtvarné diela na aukciách DARTE .

DARTE SPRÍSTUPNILA EXPOZÍCIE STÁLYCH VÝSTAV : PABLO PICASSO + SALVADOR DALÍ + MÚZEUM ANNY LESZNAI

STÁLA VÝSTAVA SVETOVÉHO UMENIA

Novinkou v DARTE pre verejnosť je sprístupnenie stálej expozície výstavy 67 diel Pabla Picassa - Toros y Toreros a taktiež stálej expozície výstavy 60 diel Salvadora Dalího - Božská komédia. Obidve expozície sú sprístupnené v samostatných priestoroch depozitu aukčnej spoločnosti DARTE v Nižnom Hrušove. Otvorené pre verejnosť denne 9oo - 17oo hod. Prehliadka expozícii je spojená s odborným výkladom kurátora výstav a videoprezentáciou o obidvoch umelcoch. Vstup na výstavy je zdarma. Info: 0905 356 921 ( Dr. J.Krajňák, PhD.) Popri výstave diel týchto dvoch velikánoch svetového umenia je prístupné aj Múzeum Anny Lesznai .

P.PICASSO : POZRI  VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL PABLA PICASSA V DARTE GALLERY

S.DALÍ :  POZRI VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL SALVADORA DALÍHO V DARTE GALLERY

A.LESZNAI : POZRI VIDEO SHOT DARTE Z OTVORENIA MÚZEA  A. LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

POZRI DIELA  EXPOZÍCIE P. PICASSA A  S. DALÍHO  VYSTAVENÉ V NIŽNOM HRUŠOVE

 

ANNA LESZNAI dostala svoj pamätník - 25.4.2019 . MÚZEUM ANNY LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky navštevovala svojich starých rodičov v maďarskej Hatvanyi a posledných 27 rokov dožila v New Yorku. Aj USA aj Maďarsko si túto veľkú ženu vážili natoľko, že jej vybudovali štátne múzea s monumentálnymi pomníkmi. Na Slovensku bola naopak snaha mecenášov pochovať všetko, čo by pripomínalo túto rodinu intelektuálov. Našťastie sa nám podarilo v priebehu posledných 20 rokov získať a zhromaždiť väčšinu artefaktov pochádzajúcich z kaštieľa, osobných vecí, výtvarných diel umelkyne i jej kníh a od roku 2016 otvoriť súkromné múzeum Anny Lesznai aj v jej rodisku na Slovensku. A dnes sme s kolegami umiestnili na priečelí múzea aj pamätnú dosku s bustou našej rodáčky. Strohá informácia na tabuli určite osloví hlavne prechádzajúcich turistov a návštevníkov Nižného Hrušova.

Fotogalérie

Jarná aukcia umenia DARTE sa uskutočnila 31.3.2019 v DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove. V aukčnej ponuke bolo 250 položiek a úspešne sa vydražilo 151 - čo je v...

Viac »

Oznamujeme našim klientom, že aj počas letných prázdnin organizuje spoločnosť DARTE množstvo zaujímavých podujatí v oblasti umenia. Okrem on-line aukcii to...

Viac »

DARTE POMOHLA BENEFIČNOU AUKCIOU DETSKÉMU ODDELENIU NsP. Už siedmy rok po sebe uskutočnila aukčná spoločnosť DARTE - v spolupráci s riaditeľom NsP Sv....

Viac »

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky...

Viac »

Naše aktivity