PRIPRAVUJEME : LETNÁ AUKCIA VÝTVARNÉHO UMENIA DARTE - 16.6.2019

PRIJÍMAME DIELA DO LETNEJ AUKCIE denne 9oo - 17oo hod. v DARTE Nižný Hrušov. Vaše ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk, resp. tel. 0905 356 9210905 959 101

Dátum aukcie: 16.6.2019  o 15oo hod.

Miesto aukcie: DARTE GALLERY Nižný Hrušov

Predaukčná dražba on-line: 7.6.2019 - 14.6.2019 : www.dartesro.sk

Predaukčná výstava : 13.6.2019 - 16.6.2019

Predaukčná dražba on-line bude ukončená Live dražbou v sále aj s videoprenosom dražby z aukčnej sály - s možnosťou dražiť Live z vášho počítača, či mobilu.

USKUTOČNILI SME : BENEFIČNÁ AUKCIA DARTE PRE BARDEJOVSKÚ NEMOCNICU - 14.5.2019

Na benefičnej aukcii sa vydražilo 88 % diel z aukčnej kolekcie. Ďakujeme všetkým dražiteľom za ich ústretovosť a podporu benefičnej aukcie.

Viac z aukcie nájdete v našej FOTOGALÉRII

 

Dátum aukcie: utorok 14.5.2019 - o 15oo hod.
Miesto aukcie: spoločenská sála NsP Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove
Aukčná spoločnosť DARTE už pätnásty rok realizuje aj svoj projekt „ Benefičných aukcií “, cez ktorý pomáhame rôznym partnerským subjektom. Podobnou našou aktivitou je aj táto malá benefičná aukcia , ktorú už siedmy rok pripravila  aukčná spoločnosť DARTE v spolupráci  s vedením NsP Sv. Jakuba, n.o. v Bardejove - pod patronátom  jej riaditeľa MUDr. Mariána Petka MPH. Dohodnutý výťažok zo získanej sumy z predaja umeleckých diel bude venovaný detskému oddeleniu tunajšej nemocnici.

UKONČENÁ : VEĽKONOČNÁ AUKCIA SÚČASNÉHO UMENIA DARTE : 15.4.2019 - 1.5.2019

Aj v tomto roku plánuje Aukčná spoločnosť DARTE usporiadať dve aukcie umeleckých diel od mladých - súčasných autorov. Náš projekt „ŠANCA MLADÝM - SPACE FOR YOUNG“  už niekoľko rokov zviditeľňuje tvorbu žijúcich umelcov formou veľkých verejných aukcii. Zo širokej ponuky sme vybrali a zaradili 400 obrazov. ( Všetky diela majú „ dumpingové vyvolávacie ceny“ ).  Diela aukcie môžete pozrieť v priestoroch DARTE v Nižnom Hrušove v pracovných dňoch : 9oo - 17oo .

Aukcia on-line: 15.4.2019  -  1.5.2019

Vydražiteľov diel aukcie budeme kontaktovať v priebehu štvrtka a dohodneme úhrady a vyzdvihnutie ( resp. doručenie ) vydražených diel.

USKUTOČNILI SME : JARNÁ AUKCIA VÝTVARNÉHO UMENIA DARTE - 31.3.2019 o 15.oo hod.

Jarná aukcia umenia DARTE sa uskutočnila 31.3.2019 v DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove. V aukčnej ponuke bolo 250 položiek a úspešne sa vydražilo 153 - čo je v prepočte 61 % úspešnosť aukcie. Je to veľmi slušný štart do tohoročnej sezóny v obchode s umením na Slovensku.  Spoločnosť DARTE ďakuje všetkým svojim dražiteľom za enormný záujem o aukčnú ponuku umenia. Nepredané  diela sa objavia v našej poaukčnej ponuke na: www.eantik.sk . Najbližšia aukcia DARTE bude už 15.4.2019 - AUKCIA SÚČASNÉHO  UMENIA . Tešíme sa na ďalšie stretnutie v DARTE.

SPRÍSTUPNILI SME POAUKČNÝ PREDAJ NEPREDANÝCH DIEL Z NAŠICH AUKCIÍ - DARTE GALLERY Nižný Hrušov (denne 9oo - 17oo )

PREDAJ STAROŽITNOSTI - Internetový predaj on-line : KUPUJTE STAROŽITNOSTI A VÝTVARNÉ UMENIE (www.eantik.sk )

STAROŽITNOSTI

Milovníkom výtvarného umenia a starožitností ponúkame veľmi príjemné nákupovanie cez náš internetový obchod   " STAROŽITNOSTI  eANTIK ".

Z vyše  3 000 položiek starožitností a umeleckých diel si môžete vybrať a on-line zakúpiť už teraz. Pohodlný nákup nájdete TU.

Vyberte si z ponuky starožitného nábytku, porcelánu, strieborných a zlatých šperkov, obrazov, plastík, numizmatiky, veteránov, militárii, zbraní, hudobných nástrojov, svietidiel, starej techniky, hodín, zberateľských kuriozít a množstva ďalších artefaktov. Taktiež tu ponúkame všetky nevydražené výtvarné diela na aukciách DARTE .

DARTE SPRÍSTUPNILA EXPOZÍCIE STÁLYCH VÝSTAV : PABLO PICASSO + SALVADOR DALÍ + MÚZEUM ANNY LESZNAI

STÁLA VÝSTAVA SVETOVÉHO UMENIA

Novinkou v DARTE pre verejnosť je sprístupnenie stálej expozície výstavy 67 diel Pabla Picassa - Toros y Toreros a taktiež stálej expozície výstavy 60 diel Salvadora Dalího - Božská komédia. Obidve expozície sú sprístupnené v samostatných priestoroch depozitu aukčnej spoločnosti DARTE v Nižnom Hrušove. Otvorené pre verejnosť denne 9oo - 17oo hod. Prehliadka expozícii je spojená s odborným výkladom kurátora výstav a videoprezentáciou o obidvoch umelcoch. Vstup na výstavy je zdarma. Info: 0905 356 921 ( Dr. J.Krajňák, PhD.) Popri výstave diel týchto dvoch velikánoch svetového umenia je prístupné aj Múzeum Anny Lesznai .

P.PICASSO : POZRI  VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL PABLA PICASSA V DARTE GALLERY

S.DALÍ :  POZRI VIDEO PREZENTÁCIU DARTE Z VÝSTAVY DIEL SALVADORA DALÍHO V DARTE GALLERY

A.LESZNAI : POZRI VIDEO SHOT DARTE Z OTVORENIA MÚZEA  A. LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

POZRI DIELA  EXPOZÍCIE P. PICASSA A  S. DALÍHO  VYSTAVENÉ V NIŽNOM HRUŠOVE

 

ANNA LESZNAI dostala svoj pamätník - 25.4.2019 . MÚZEUM ANNY LESZNAI V NIŽNOM HRUŠOVE

Svetová umelkyňa, spisovateľka a politička Anna Lesznai sa narodila v Nižnom Hrušove, kde až do roku 1939 prežila 54 rokov v tunajšom kaštieli. Sporadicky navštevovala svojich starých rodičov v maďarskej Hatvanyi a posledných 27 rokov dožila v New Yorku. Aj USA aj Maďarsko si túto veľkú ženu vážili natoľko, že jej vybudovali štátne múzea s monumentálnymi pomníkmi. Na Slovensku bola naopak snaha mecenášov pochovať všetko, čo by pripomínalo túto rodinu intelektuálov. Našťastie sa nám podarilo v priebehu posledných 20 rokov získať a zhromaždiť väčšinu artefaktov pochádzajúcich z kaštieľa, osobných vecí, výtvarných diel umelkyne i jej kníh a od roku 2016 otvoriť súkromné múzeum Anny Lesznai aj v jej rodisku na Slovensku. A dnes sme s kolegami umiestnili na priečelí múzea aj pamätnú dosku s bustou našej rodáčky. Strohá informácia na tabuli určite osloví hlavne prechádzajúcich turistov a návštevníkov Nižného Hrušova.

Fotogalérie

Jarná aukcia umenia DARTE sa uskutočnila 31.3.2019 v DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove. V aukčnej ponuke bolo 250 položiek a úspešne sa vydražilo 151 - čo je v...

Viac »

NA VERNISÁŽI SA VYDRAŽILI VŠETKY PONÚKANÉ DIELA. Vernisáž výstavy diel Igora Cvacha v bratislavskej DARTE GALLERY sa niesla v príjemnej a priateľskej...

Viac »

Naše aktivity