Koniec aukcie: 13.01.2022 20:04:16 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:04:16

Predané v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Korida II.

Aktuálna cena: 550

Názov diela: Korida II.
Technika: litografia
Rok: 1957
Značenie: vpravo dole datovanie 1.8.57
Rozmery: 25 x 35 cm ( s rámom 59 x 49 cm )

Dielo je rámované a pochádza z výstavy jeho diel Toros a toreros. V roku 1923 Pablo Ruiz Picasso povedal: ...„Pre mňa v umení neexistuje žiadna minulosť ani budúcnosť. Aj prvotné primitívne náboženstvá umelecky prezentovali býka ako symbol sily a múdrosti. Už pred 5 tisíc rokmi kreslili toto zviera vo svojich skromných obydliach v jaskyni Lascaux v juhozápadnom Francúzsku a v jaskyniach Altamira v severnom Španielsku. Ja tiež stvárňujem býka v každej pozícii, lebo som týmto zvieraťom fascinovaný . Korida s býkom a toreadorom je súčasťou môjho života...“. Výjavy z arény v umelcovej tvorbe naštartoval toreador José Delgado, Illo, lepšie známy ako „ Pepe IIllo “.
Aktuálna cena: 550

Aktuálny dražiteľ
ID 29798
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:51 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:51

Predané v aukcii DARTE

Anatoly Furlet - Zamyslená

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Zamyslená
Technika: olej na plátne
Rozmery: 60 x 70 cm
Aktuálna cena: 450

Aktuálny dražiteľ
ID 24823
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:33 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:33

Predané v aukcii DARTE

Anatoly Furlet - Sediaca

Aktuálna cena: 420

Názov diela: Sediaca
Technika: olej na plátne
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 60 x 70 cm
Aktuálna cena: 420

Aktuálny dražiteľ
ID 24823
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:09 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:09

Predané v aukcii DARTE

Jozef Teodor Mousson - Študentka

Aktuálna cena: 3 800

Názov diela: Študentka
Technika: kresba uhľom na papieri
Rok: 1912
Rozmery: 62 x 40 cm ( rozmer s rámom 84 x 61 cm )
Vyvolávacia cena: 1000 eur

Dielo pochádza zo súkromnej zbierky 120 diel Jozefa Teodora Moussona, ktorú získalo múzeum Anny Lesznai. Všetky diela vytvoril umelec v rokoch 1910 - 1919, kedy pracoval ako učiteľ kreslenia na meštianskej škole v Michalovciach. Vzadu pečiatka múzea. ( viď. foto 3 -J.T.Mousson v meštianskej škole v Michalovciach )
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL J. T. MOUSSONA NA AUKCIÁCH DARTE:
44 000 € - Na trhu u bulgára. Olej na plátne, 75 x 60 cm, ( Letná aukcia DARTE 2021 )
27 000 € - Zo starých Michaloviec. Rok 1923. Olej na plátne, 60x75 cm. (Darte -27.6.2010)
25 000 € - Anna Lesznai v hrušovskom parku. Olej na plátne ( Zimná aukcia DARTE 2018 )
20 000 € - Pri hrušovskej cerkvi. Olej na kartóne, 41x50 cm. (DARTE - 14.3.2010)
19 000 € - Na ceste domov. Olej na plátne,59 x 74 cm ( Zimná aukcia DARTE 2021 )
Aktuálna cena: 3 800

Aktuálny dražiteľ
ID 29836
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:08 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:08

Predané v aukcii DARTE

Salvador Dalí - Nový svet

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Nový svet
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom certifikovanom papieri “BFK Rives® France"
Rok: edícia 1911 / 2000
Značenie: vpravo dole, ( vľavo dole vodotlač - autorizovaná okrúhla pečať "G DALI France" )
Rozmery: 34 x 42 cm, ( s rámom 63 x 80 cm )

Dielo je rámované.
Aktuálna cena: 450

Aktuálny dražiteľ
ID 29798

Predané v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Pepe Illo

Aktuálna cena: 350

Názov diela: Pepe Illo
Technika: litografia
Rok: 1957
Značenie: vpravo hore datovanie 12.7.59
Rozmery: 35 x 25 cm ( s rámom 59 x 49 cm )

Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 29790

Predané v aukcii DARTE

Andy Warhol - Black Marilyn Monroe

Aktuálna cena: 550

Názov diela: Black Marilyn Monroe
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri
Rok: číslované ceruzou vľavo ed. 79 / 100
Značenie: vpravo dole v printe
Rozmery: 56 x 35 cm ( s rámom 80 x 55 cm )
Certifikat Leo Castelli - Art Gallery New York.
Vyvolávacia cena : 350 eur

Pozn.:Marilyn Monroe vlastným menom Norma Jeane Mortensonová bola americká filmová herečka, známa ako sexuálny symbol 50. rokov 20. storočia. Väčšinu svojho detstva strávila v pestúnskej starostlivosti a v detskom domove. Po kariére modelky sa z nej stala filmová hviezda, zahrala si vo filmoch ako Páni majú radšej blondínky a Niekto to rád horúce. Ešte predtým, ako sa stala slávnou hereckou hviezdou, pracovala v továrni, kde kontrolovala padáky a maľovala trupy lietadiel. Tu ju objavil vojenský fotograf David Conover a neskôr aj Andy Warhol, ktorý po jej smrti ( 1962 ) vytvoril podľa jej fotografií niekoľko sieťotlaťí v rôznych farebných variáciách.
Aktuálna cena: 550

Aktuálny dražiteľ
ID 29797

Predané v aukcii DARTE

Andy Warhol - The New Spirit

Aktuálna cena: 350

Názov diela: The New Spirit
Rok: číslované ceruzou vľavo ed. 27 / 100
Rozmery: 53 x 37 cm ( s rámom 80 x 55 cm )
Vyvolávacia cena : 450 eur
Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 2582
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:05 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:05

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Obsluha

Aktuálna cena: 350

Názov diela: Obsluha
Technika: litografia na papieri Fabiano Privilege, , ed.č. 43 / 150
Značenie: vpravo dole, ( vľavo dole vodotlač )
Rozmery: 57 x 50 cm

Dielo je certifikované, rámované.
Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 29790

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Nebezpečná hra

Aktuálna cena: 550

Názov diela: Nebezpečná hra
Technika: litografia na papieri Fabiano Privilege, , ed.č. 9 / 150
Rozmery: 70 x 50 cm

Aktuálna cena: 550

Aktuálny dražiteľ
ID 29797

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Umelkyňa

Aktuálna cena: 600

Názov diela:Umelkyňa
Technika: litografia na papieri Fabiano Privilege, , ed.č. 27 / 60
Rozmery:35 x 50 cm ( rozmer s rámom 43 z 60 cm )

Aktuálna cena: 600

Aktuálny dražiteľ
ID 29797
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:04 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:04

Predané v aukcii DARTE

Martin Benka - Na holiach

Aktuálna cena: 350

Názov diela: Zbojnícky tanec
Technika: grafický list ( rámované )
Rozmery: 29 x 20 cm
Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 29332

Predané v aukcii DARTE

Martin Benka - Detvan

Aktuálna cena: 200

Názov diela: Detvan
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 29 x 20 cm
Aktuálna cena: 200

Aktuálny dražiteľ
ID 29806
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:03 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:03

Predané v aukcii DARTE

Július Szabó - Postava I.

Aktuálna cena: 100

Názov diela: Postava I.
Technika: drevoryt
Rok: 1963
Značenie: dole
Rozmery: 40 x 30 cm
Aktuálna cena: 100

Aktuálny dražiteľ
ID 15496

Predané v aukcii DARTE

Július Szabó - Pri práci

Aktuálna cena: 100

Názov diela: Pri práci
Technika: drevoryt
Rok: 1963
Značenie: dole
Rozmery: 30 x 30 cm
Aktuálna cena: 100

Aktuálny dražiteľ
ID 15496

Predané v aukcii DARTE

Július Szabó - Slnká

Aktuálna cena: 100

Názov diela: Slnká
Technika: drevoryt
Značenie: dole
Rozmery: 40 x 30 cm
Aktuálna cena: 100

Aktuálny dražiteľ
ID 15496
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:01 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:01

Predané v aukcii DARTE

Ernest Zmeták - Nočná stráž

Aktuálna cena: 60

Názov diela: Nočná stráž
Technika: drevorez
Rozmery: 9 x 20 cm
Aktuálna cena: 60

Aktuálny dražiteľ
ID 29806

Predané v aukcii DARTE

Ernest Zmeták - Kosci

Aktuálna cena: 60

Názov diela: Kosci
Technika: drevorez
Rozmery: 9 x 20 cm
Aktuálna cena: 60

Aktuálny dražiteľ
ID 29806
Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:00 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 20:00:00

Predané v aukcii DARTE

Igor Navrotskyi - Bábiky

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Bábiky
Rok: 2021
Technika: olej na plátne
Rozmery: 100 х 60 cm

Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 24582

Predané v aukcii DARTE

Igor Navrotskyi - Spiaca princezná

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Spiaca princezná
Technika: olej na plátne
Rozmery: 100 x 100 cm
Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 2132
Koniec aukcie: 13.01.2022 19:59:50 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 13.01.2022 19:59:50

Predané v aukcii DARTE

Anatoly Furlet - Ovocie vo váze

Aktuálna cena: 320

Názov diela: Ovocie vo váze
Technika: olej na plátne
Rok: 2021
Značenie: vľavo dole
Rozmery: 60 x 65 cm
Aktuálna cena: 320

Aktuálny dražiteľ
ID 24823