Jozef Haščák - Jazdec s koňom

ZIMNÁ AUKCIA VÝTVARNÉHO UMENIA DARTE: 4.12.2016 o 15.oo hod.

Máte nejaké otázky?
KONTAKT
Máte obraz od Jozef Haščák?
Vyžiadajte si bezplatné odborné ohodnotenie diela súdnym znalcom Aukčnej spoločnosti DARTE. Posudzujeme jednotlivé diela aj celé zbierky. Umelecké dielo podobné tomuto vieme odkúpiť, ponúknuť v aukcii alebo zaradiť do predaja v našej galérii.
POŽIADAŤ O BEZPLATNÉ OHODNOTENIE
Číslo položky: 76752
Koniec aukcie: 02.12.2016 12:00:00
Vydražené za: Ukáž cenu
Popis:
  • Poradové číslo: 43
  • Technika: akryl na plátne
  • Rozmery: 100 x 70 cm
  • Značenie: dole v strede
  • Odhadovaná cena: Ukáž cenu

Tvorba Jozefa Haščáka bola neodmysliteľnou súčasťou umeleckého naturelu Košíc. Vo svojich prácach na prvom mieste zobrazoval život v jeho bohatosti. S jemu vlastným optimistickým postojom zachytával predovšetkým ľudské postavy, neraz v podobe harlekýnov. Dôrazná figurácia prevedená v precíznej kresliarskej podobe je dedičstvom školenia Vincenta Hložníka. Kompozičnú pestrosť dopĺňal študovaním dekoratívneho detailu a skúmaním maliarskeho systému. Jeho typické expresívne nazeranie je ozvláštnené poetickým akcentom.


Autorove diela:

Ľudia III.

Vyvolávacia cena: 50 €

Jozef Haščák
Zobraziť signatúry

(1948 - 2012)
Dátum narodenia: 1948
Miesto narodenia: Košice

V rokoch 1966-1972 študoval na Akadémii výtvarných umení u prof. Vincenta Hložníka v odbore voľná grafika a knižná ilustrácia. Od roku 1976 vystavoval na viac než 30 samostatných výstavách doma i v zahraničí. V roku 1987 získal cenu Martina Benku a v roku 1989 Čestné uznanie na na 7. Medzinárodnom bienále v Banskej Bystrici. Momentálne vyučuje kresbu na katedre dizajnu Technickej Univerzity v Košiciach, kde i žil. Zomrel 2.2.2012 v Košiciach.