Kiril Lemokh

1841-1910
Zobraziť signatúry

Dátum narodenia: 1841

Kirill Vikentievich Lemokh sa narodil v roku 1841, bol ruským maliarom žánrov a členom cisárskej akadémie umení.
Jeho otec bol učiteľom hudby z Nemecka. Od roku 1851 do roku 1856, študoval na Moskovskej škole maliarstva, sochárstva a architektúry pod vedením Jegora Yakovlevicha Vasiljeva (1815-1861). V roku 1856 nastúpil na Imperial Akadémiu umenia, kde študoval históriu maľovania s Petrom Basin a Alexeyom Tarasovichom Markovom.
O sedem rokov neskôr, v roku 1863 sa podieľal na proteste známom ako, "Vzbura zo štrnástich", protest tých, ktorí dali prednosť realistickému štýlu pred klasickým štýlom, ktorý presadzovala akadémia. Neskôr sa pripojil k Artel umelcom na čele s Ivanom Kramskoiom. O päť rokov neskôr vstúpil do súťaže akadémii, kde sa stal Artist First. Od tej chvíle sa živil tým, že dával lekcie kreslenia členom aristokratických rodín a postavil umelecké štúdio v Khovrino, kde trávil letné plenéry.
V roku 1870 spolu s Grigoriyom Myasoyedovom vytvorili "Peredvizhniki" (Asociáciu cestovania umeleckých výstav). V roku 1879 sa stal členom rady a pokladníkom.
Keď bol ešte členom Artel, prijal pozvanie poskytovať súkromné ??hodiny kreslenia deťom budúceho cára Alexandra III., následne v tom pokračoval ešte mnoho rokov. V roku 1893 sa stal členom akadémie, kde dostal doživotnú penziu a stal sa kurátorom pre Ruské múzeum až do svojho odchodu do dôchodku v roku 1909.

Autorove diela


Priadka