Patrícia Koyšová

1985-
Zobraziť signatúry

Dátum narodenia: 31.1.1985
Miesto narodenia: Nové Zámky

Patrícia Koyšová je od roku 2005 študentka maľby na VŠVU katedre maľby v 4. ateliéry prof. Ivana Csudaia, Univerzita Mateja Bella v Banskej Bystrici. V rokoch 2000- 2004 Stredná umelecká škola v Trenčíne (navrhovanie a modelovanie odevov).
Oblasť tvorby:
Maľba, ako proces, kde samotný dej sa stáva tým, čo ma vracia do nepomenovaného okamihu. Okamihu, kedy ukončím nepredpokladané.
Materiál, ktorý ponúkne zakaždým nové spracovanie, ktorý sám pohltí a je zlatou pascou pre každého. Otvorené dvere pasce lákajú zakaždým poddať sa materiálu.
Správny čas povedať dosť. Najrozhodujúcejší, najvzrušivejší okamih.
Maľba žijúca si svojim vlastným životom, kde sa prejaví podvedomie a tak sa z každej inštalácie udivene dívam na podvedomé kroky, kedy nespoznávam vlastné pochody. No stále je tu práve moja moc ovládať obraz, dať mu smerovanie, odlišovať, manipulovať, miasť, doviesť do rozpakov.
Jedinečnosť každého vzniknutého obrazu, ako i každého jedinca so svojím osobitým myslením, odrážajúcim sa v obraze. Šmuha, ktorá má v sebe zakódovanú svoju neopakovateľnosť podriadenú momentálnym podmienkam.
Moc prítomného okamihu.
Samotná inštalácia, a jej neobmedzené možnosti.
práve tieto predstavy ma na maľbe fascinujú a dávajú potrebu ísť ďalej, približovať sa.
V dielach je prítomná téma televíznej obrazovky, jej charakteristického vyžarovania.

Skupinové výstavy

2008- Ocuppied, Ex libris, Bratislava
2008- VSUP/VSVU, konfrontačná výstava, Praha
2007- New Design, Vodárenské múzeum, Bratislava
2009- CHRISTMAS BESTSELLER, SODA Gallery PRAHA, ateliéry Praha - Úhonice MASO (maliarsko sochársky objekt), 4D galéria, Galanta SMALL SCALE II a ENTROPIA, Kressling gallery, Bratislava BLUE on FIRST SIGHT, Hangár, Tranzit ateliéry, Bratislava