Martin Kellenberger

1957-
Zobraziť signatúry

Dátum narodenia: 11.10.1957
Miesto narodenia: Bratislava

Martin Kellenberger pochádza z výtvarníckej rodiny maliara a grafika Ľubomíra Kellenbergera.
Vyštudoval výtvarný odbor na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1981-1992 pracoval ako výtvarný redaktor vo vydavateľstvách Tatran a Mladé letá. Teraz pôsobí na výtvarnej katedre Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity.
Venuje sa maľbe, grafike a ilustráciám, ilustroval množstvo kníh pre deti a dospelých.
Získal viacero ocenení v súťaži o najkrajšie knihy. Vystavoval v Európe i v USA. Jeho obrazy videli návštevníci v Prahe, Budapešti, Viedni, Bologni, Barcelone a samozrejme v Prahe a v mnohých výtvarných sieňach a galériách na Slovensku. Získal viacero ocenení, medzi nimi cenu Ľudovíta Fullu, bol nominovaný na medzinárodnú cenu Hansa Christiana Andersena. Žije a pracuje v Bratislave a Modre.

Štúdium

Absolvoval katedru výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského. Od roku 1981 do 1992 pracoval ako výtvarný redaktor vo vydavateľstvách Tatran a Mladé letá. Teraz pôsobí na výtvarnej katedre Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity.

Oblasť tvorby

Venuje sa malbe, kresbe, grafike, animovanému filmu a právom ho radia medzi najprestížnejších knižných ilustrátorov.
Martin Kellenberger však nie je len významný maliar, grafik a ilustrátor, ale aj ctiteľ a znalec hudby, literatúry a dejín. Jeho dielo reflektuje európske i svetové dejiny a kultúrnu históriu ľudstva a preto sa v ňom často objavujú biblické motívy, či osobnosti stredoveku, novoveku i moderny,ako boli Gutenberg, Komenský, van Gogh a ďalší. Je verný aj kúzlu rozprávok a predovšetkým človeku. Verí hodnotám ľudskej civilizácie, kultúry a humanizmu.

Výstavy

Mal viaceré autorské výstavy nielen doma, ale i v USA, Maďarsku, ČR, Rakúsku a Francúzsku. Získal viacero ocenení, medzi nimi Cenu Ľudovíta Fullu (2001), bol nominovaný na medzinárodnú Cenu Hansa Christiana Andersena

Autorove diela


Orba

Orba