Známe a úspešné ženy sa spojili v prospech detí


KOŠICE 16. decembra (SITA) – Známe a úspešné ženy Bratislavy a Košíc sa spojili v prospech detí a v sobotu uskutočnili v Košiciach Aukciu UNICEF v spolupráci s aukčnou spoločnosťou DARTE, ktorej finančný výťažok podporí Linku detskej istoty pri UNICEF Slovensko. Nechýbali originálne kusy oblečenia od Zuzany Fialovej, Bibiány Ondrejkovej, Evy Pribylincovej, Zdenky Prednej, Very Wisterovej, Ad riany Kmotrikovej, Lenky Hriadeľovej, Lýdie Eckhardt, Simony Bubánovej a mnohých ďalších. „Veľmi milo nás prekvapilo, že všetkých sto známyc h dám pozitívne reagovalo na našu výzvu a takmer všetky nám darovali desať kúskov zo svojho šatníka,“ hovorí hovorkyňa UNICEF Slovensko Tatiana Maková.

Úspech finančnej zbierky v prospech Linky detskej istoty určite zvýšila Aukcia osobných a umeleckých predmetov známych osobností , v réžií aukčnej spoločnosti DARTE.

„Myslím, že dobročinná aukcia, do ktorej venovali veci len ženy a dražili tiež len ženy, je tiež výnimočná. Som presvedčená, že práve spojenie známych a úspešných žien Bratislavy a Košíc v prospech detí a ďalšieho fungovania linky bude úspešné,“ dopĺňa riaditeľka agentúry Mediacentral a spoluorganizátorka podujatia Helena Hupková.

Osobne sa na podujatí zúčastnila Zita Furková, Marta Dvorská, Jana Šrámeková, Erika Judínyová, Simona Bubánová, Aneta Dočekalová-Parišková, Petra Ficová, Andrea Chabroňová, Liana Weiss, Andrea Kulhánková. V dobročinnej aukcii, ktorú moderoval Daniel Krajcer a odborne ju viedla Jaroslava Krajňáková - licitátorka aukčnej spoločnosti Darte v Košiciach, sa objavili špičkové modely piatich módnych návrhárov, umelecké skvosty – Picassové diela, fotografie, keramika, limitované edície kníh a CD, ale aj skrášľovací poukaz, tenisový set Karin Habšudovej, či klobúky Petra Dvorského, jedného z ambasádorov dobrej vôle UNICEF Slovensko.

Aneta nielen dobre nakúpila, ale pochvaľovala si aj zmysel celej aukcie. „Som rada, že takto získané peniaze pôjdu na dobrú vec,“ zdôraznila moderátorka. Výťažok z dražby totiž pop utuje na Linku detskej dôvery pri UNICEF Slovensko.

Mimoriadny záujem bol na prvej takejto dražbe v Košiciach najmä o tričko s Marilyn Monroe, ktoré mala oblečené Monika Flašíková-Beňová v Európskom parlamente počas minúty ticha za pápeža. Podľa jednej z organizátoriek akcie Heleny Hubkovej ho však nedala do dražby pani europoslankyňa, ale anonymný darca. Ten ho už predtým kúpil v inej aukcii a teraz sa ho chcel zbaviť. „Tričko sa vydražilo za 7 000 Sk,“ prezradila H. Hubková. Klobúky Petra Dvorského sa napríklad vydražili za 3 500 Sk Najvyššie vydražené ceny však dosiahli diela od Pabla Picassa , ktoré do aukcie daroval anonymný sponzor .

 

Zdroj: Nový čas