meno: heslo:
zabudnuté hesloRegistrácia

Menu

E-mail novinky

Zadajte email pre dostávanie noviniek Aukčného domu

Novinky

Konzultácie ponúkaných diel poskytujeme na tel. 0905 356 921.

Prijímame a vykupujeme kvalitné výtvarné diela – obrazy, kresby, plastiky, grafiky a starožitnosti do našich pravidelných aukcií. Informácie a poradenstvo : 0905 356 921

Anketa

počet hlasov:

PRIJÍMAME KVALITNÉ VÝTVARNÉ DIELA DO JESENNEJ AUKCIE UMENIA : v DARTE GALLERY Nižný Hrušov ( Po - Pi, 9oo-17oo hod ) + v DARTE GALLERY v Bratislave na Podzáhradnej 98 ( tu váš príchod konzultujte na 0905 356 921)

PRIPRAVUJEME : JESENNÁ AUKCIA VÝTVARNÉHO UMENIA A HISTORICKÝCH VOZIDIEL DARTE - 27.9. 2015

Miesto konania : DARTE GALLERY Nižný Hrušov

Dátum konania aukcie:  nedeľa - 27.9.2015 o 15oo hod.

Predaukčná dražba on-line :   18.9.2015 - 25.9.2015 do 12oo hod. na www.dartesro.sk

Prehliadka aukčnej kolekcie: prístupná od 18.9.2015 - 27.9.2015 ( denne do 17oo hod. ) v DARTE GALLERY

Prijímame kvalitné výtvarné diela do Jesennej aukcie výtvarného umenia DARTE.

Príjem diel :  do 11.9.2015 - denne 9oo - 17oo hod v DARTE GALLERY v Nižnom Hrušove a DARTE GALLERY v Bratislave (svoj príchod konzultujte na 0905 959 101 - riaditeľ DARTE. Konzultácie znaleckého posúdenia diel až od 10.9.2015.  Dr. Krajňák,PhD. je do 9.sept. na dovolenke).

Vaše ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk

( Foto:Jozef Teodor Mousson - Na trhu, 77 x 83 cm, 1932 r - dielo z aukčnej kolekcie.Starting Price: 24 000 eur)

PRIPRAVUJEME: „ NIGHT IMAGES “ - VERNISÁŽ autorskej výstavy „ svietiacich “ obrazov NICOLETY JUTKA

Dátum konania vernisáže: 2.10.2015  so začiatkom o 19 oo hod. ( Vstup na pozvánky )
Miesto konania: 
DARTE GALLERY - Bratislava , Podzáhradná 98 ( Podunajské Biskupice )

AUKCIA  tzv. „ svietiacich obrazov “ od nemeckej umelkyne Nikolety Jutka sú vytvorené umeleckou technikou painting luminous color “ - čiže vytvorenie obrazov, ktoré vidíte aj po „zhasnutí “.

VIAC Z VERNISÁŽE PREDCHÁDZAJÚCEJ VÝSTAVY „ NIGHT  IMAGES “ NÁJDETE V NAŠEJ FOTOGALÉRIÍ ( z roku 2014 v DARTE GALLERY v N. Hrušove )

(Foto: Aktuálne foto z vernisáže v DARTE GALLERY - po zhasnutí obrazy ožiarili výstavnú sieň ).

 POZRITE SI VÝSTAVU VŠETKÝCH „ SVIETIACICH OBRAZOV “ VO VIRTUÁLNEJ GALÉRII

  ( dress code : Cocktail dress )

Internetový predaj on-line : KUPUJTE STAROŽITNOSTI A VÝTVARNÉ UMENIE ( www. eantik .sk )

 S T A R O Ž I T N O S T I

Milovníkom výtvarného umenia a starožitností ponúkame veľmi príjemné nákupovanie cez náš internetový obchod   " STAROŽITNOSTI  eANTIK ".

Z vyše  3 000 položiek starožitností a umeleckých diel si môžete vybrať a on-line zakúpiť už teraz. Pohodlný nákup nájdete TU.

Vyberte si z ponuky starožitného nábytku, porcelánu, strieborných a zlatých šperkov, obrazov, plastík, numizmatiky, veteránov, militárii, zbraní, hudobných nástrojov, svietidiel, starej techniky, hodín, zberateľských kuriozít a množstva ďalších artefaktov. Taktiež tu ponúkame všetky nevydražené výtvarné diela na aukciách DARTE .

POZRI  VIDEO SHOT  TA3 :  Dr. Jaroslav Krajňák, PhD. - starožitník a zberateľ umenia

KUPUJTE FINANČNE NENÁROČNÉ ORIGINÁLNE MAĽBY SÚČASNÝCH MLADÝCH UMELCOV ( www.artconsulting.sk )

S Ú Č A S N É   U M E N I E 

Mať v byte originálne umenie, je v súčasnoti spoločenským trendom a aj prestižným artiklom. V našom internetovom obchode " SÚČASNÉ UMENIE - ARTCONSULTING " je v ponuke takmer 4 000 výtvarných diel rôznych techník, žánrov, tém a rozmerov . Čo je ale veľmi dôležité - súčaní výtvarní umelci ponúkajú svoje originály za veľmi prístupné ceny.

Ak chcete mať v byte krásne originálne umelecké dielo od renomovaného umelca , pozrite si celú ponuku nášho súčasného umenia. Nákup v tomto obchode on-line je veľmi pohodlný TU.

" PODPORME SPOLU MLADÝCH SLOVENSKÝCH UMELCOV ".

POZRI : VIDEO SHOT Z AUTORSKEJ VÝSTAVY PAVLA HAMMELA - Medulienka v DARTE GALLERY Nižný Hrušov

INFORMÁCIA : Druhý diel publikácie „ FALZIFIKÁTY NA SLOVENSKU II. “ je v tlači.

Druhé pokračovanie publikácie „ FALZIFIKÁTY NA SLOVENSKU II. “ je v tlači.

Kniha, ktorú autorsky spracoval Dr. Jaroslav Krajňák, PhD. ( súdny znalec na Pravosť umeleckých diel a starožitností ) je rozšírenou 300 stranovou odbornou publikáciou, ktorá obsahuje okrem teoretických postrehov z oblasti výroby, ponuky a predaja falzifikátov na Slovensku aj 600 reprodukcií diel falzifikátov, ktoré sa snažili ich majitelia v posledných troch rokoch ponúknuť na predaj cez aukčnú spoločnosť DARTE.

 KRST KNIHY SA USKUTOČNÍ  V ÚVODE JESENNEJ AUKCIE. 27.9.2015.

FOTOGALÉRIA  - Krst preddchádzajúcej knihy v DARTE GALLERY.


VIDEO SHOT Z KRSTU  PREDCHÁDZAJÚCICH  PUBLIKÁCIÍ  AUTORA
MÉDIA NAPÍSALI : „ Kultúrny škandál, aký tu dlho nebol. Znalec pochybil. Na ministerstve padajú hlavy ! “.

Média napísali ( cit.) : ...originálna socha od talianskeho barokového sochára Giana Lorenza Berniniho predaná v Soge za 24 000 eur sa v USA predala hneď za vyše 30 mil. eur a je už vystavená verejnosti v Getty Museum v Los Angeles ( viď foto ).

Obchodník Clément Guenebeaud kúpil Berniniho bustu pápeža Pavla V. za zníženú cenu 24-tisíc eur od aukčnej siene SOGA.Vtedajší pracovník a súdny znalec Sogy Mgr. Július Barczi ju „odborne“ atribuoval, teda ohodnotil ako repliku („podľa Berniho“). Na základe tohto odhadu spočiatku navrhoval trom dedičom Zmetáka – synovi Petrovi, dcéram Uljane a Zuzane – cenu iba 8-tisíc eur. Syn Peter nesúhlasil, tak išla busta pápeža do aukcie SOGY ako kópia podľa talianskeho barokového sochára Giana Lorenza Berniniho, na základe čoho ju Soga ocenila a predala za 24 tis. eur. Aukčná sieň SOGA sa bráni vo svojom vyhlásení, že SOGA nie je žiadnou vedeckou ustanovizňou a nedisponuje nejakým stálym tímom odborníkov„na všetko“...??? Ale predsa diela do ich aukcie oceňuje osobne zostavovateľ katalógu Ján Abelovský.Ten robí k dielam aj odborné popisy a mnohokrát to zastrešuje svojou „ znaleckou ? “ firmou s.r.o. ARS LEGIS. ((Aj keď nejde o štátneho súdneho znalca,celý honosný názov firmy je - Slovenský syndikát znalcov umenia - ale jej jediným členom je iba samotný PhDr. Ján Abelovský CSc. ). Takže aké vykrúcanie páni zo Sogy? Kto pochybil ? Nie je naozaj vinníkom nakoniec Bernini ?...

Ako vlastne kupec prišiel na skutočnosť, že ide o originál, je záhadou. V žiadosti o povolenie na vývoz však jasne uviedol, že podľa neho ide o stratené dielo talianskeho sochára Giana Lorenza Berniniho a odhadol jeho hodnotu na 7 miliónov eur! Úradníci však ako keby ju ani nečítali. Ako po prepuknutí kauzy odhalila kontrola, štátna radkyňa zodpovedná za prípravu povolenia, obchodníkovu žiadosť v liste pre odbornú komisiu svojvoľne zmenila tak, že ide len o kópiu majstrovho diela. Alebo to bolo ináč ?..V každom prípade je jasné, že boli poškodení spoluvlastníci sochy, traja dediči Zmetáka, a ten, kto im spôsobil ujmu a zaviedol ich do omylu, že majú iba repliku Berniniho, je zrejme aukčný dom. Áno, je to nedôsledná práca ľudí zo Sogy, kunsthistorikov Barcziho a jej výkonného riaditeľa Jána Abelovského, ktorí namiesto priznania si omylu robia teraz všetko pre to, aby vina nepadla na nich. .“ A čo hovoria skutoční odborníci na omyl znalca ? V uvedenom článku uznávaná odborníčka profesorka Pötzl-Malíková uvádza : „Naši títo takzvaní znalci sú veľmi slabí. Nie je pravda, čo tvrdia, že na Slovensku ani v blízkom okolí sa nenachádza nikto, kto by mohol posudzovať Berniniho. Napríklad vo Viedni žije Sebastian Schütz a keby si dal pán Barczi tú námahu, tak aj v knižnici SNG zrejme nájde publikácie amerického odborníka na Berniniho, Rudolfa Wittkowera, ktorý píše o osudoch tejto stratenej mramorovej sochy a zverejnil aj jej fotografiu, nielen fotografiu jej bronzového odliatku z Kodane...“ .( citované zo Zdroja: http://www.tyzden.sk/casopis/25637/socha-ktoru-si-nezasluzime/  + články v médiách - viď Komentáre )

Viac v Komentároch.

Média napísali : Ďalší škandál v kultúre. Slováci prišli o vzácny klenot od Andyho Warhola. Riaditeľku odvolali !

Slováci prišli o vzácny klenot od Andyho Warhola. Strata Warhola zatriasla múzeom. Podnikateľ nevrátil múzeu v Medzilaborciach obraz zo slávnej série Campbellových polievok... ( cit. Z HN 11.8.2015 )

Dať desiatky miliónov eur za obraz Andyho Warhola? Nič výnimočné.Presne za 22 miliónov eur sa pred piatimi rokmi vydražil jeho obraz zeleninovej polievky s otváračom na konzervy.  Jeden takýto originál sa nedávno stratil Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. „Spoločnosti Arts Group sme požičali jeden originál Campbellova polievka a jednu kópiu Marilyn Monroe. Napriek ukončeniu zmluvného vzťahu a výzvam sa nám obrazy doposiaľ nevrátili,“ ,“ hovorí pre HN zástupca riaditeľa múzea Michal Bycko. V médiach sa objavil zaujímavý článok, ktorý upresňuje informáciu o zapožičaných obrazov. Podľa nich obrazy zapožičalo múzeum ešte v marci spoločnosti Cabeza, s. r. o, member of the Andy Warhol Society  ( Konateľmi Cabeza, s. r. o, member of the Andy Warhol Society  je Natália Cubjaková a Mgr. Martin Cubjak -  čiže dcéra a zať Dr. Michala Bycka, PhD. – zástupcu riaditeľky múzea ) obrazy prevzal Martin Švajda na základe poverenia od konateľa firmy Martina Cubjaka, ktorý sa neskôr stal aj riaditeľom Nadácie Andyho Warhola.Umelecké diela odovzdal Michal Bycko, kurátor múzea v Medzilaborciach, ktorý bol riaditeľom Nadácie Andyho Warhola predtým. Čo je podivné - zmluva bola podpísaná za riaditeľku Maďarovu v zastúpení Michalom Byckom, ako zástupcom riaditeľky pre umelecko-edukačnú činnosť a vypožičiavateľom Martinom Švajdom, s tým, že predmetné umelecké diela budú vrátené do 24.apríla.  A to je prinajmenšom „zaujímavé “... ( Zdroj :http://aktualne.atlas.sk/presovski-poslanci-odvolali-riaditelku-muzea-andyho-warhola-ona-maroduje/dnes/kauzy/ Prešovský samosprávny kraj, zriaďovateľ medzilaboreckého múzea kráľa pop-artu, odvolal riaditeľku múzea Valiku Maďarovú z funkcie. „Dôvodom je podozrenie na závažné porušenie pracovnej disciplíny, keď umelecké diela vo vlastníctve kraja bolo požičané tretím osobám v rozpore s platnými právnymi predpismi,“ vraví hovorkyňa kraja Veronika Fitzeková.Predsa len - riaditeľka zodpovedá za všetko a znáša aj dôsledky...

Viac informácií nájdete v našich  Komentároch...

Konečne aj príjemná informácia : VYDALA SA NÁM AJ DRUHÁ LICITÁTORKA DARTE - 15.8.2015

Sobota - 15. augusta 2015 bola sviatočným dňom aj v spoločnosti DARTE. Tento deň bol totiž svadobným dňom našej licitátorky Bc. Aničky Žolnovej. Kolegiálne sme ju odviezli z rodnej dediny na miesto sobáša jedným z našich veteránov a spoločne sme si vychutnávali svadobnú oslavu až do skorého rána. Bol to úžasný deň. 

BLAHOŽELÁME !

Viac foto v Komentároch.


OZNAM :

Aukčná spoločnosť DARTE ponúka svoje historické vozidlá aj na fotenie a odvoz mladomanželov počas svadby.

PRIJÍMAME VÝTVARNÉ DIELA , STAROŽITNOSTI A. HISTORICKÉ VOZIDLÁ DO NAŠICH AUKCIÍ

O Z N A M :  PRIJÍMAME KVALITNÉ VÝTVARNÉ DIELA DO NAŠEJ  JESENNEJ  AUKCIE 

- v DARTE GALLERY Nižný Hrušov ( príjem diel je počas pracovných dni  : 9oo-17oo hod )

- v  DARTE GALLERY v Bratislave - ( váš príchod konzultujte na tel.: 0905 356 921).

Vaše ponuky zasielajte na krajnak@dartesro.sk

NEVYDRAŽENÉ DIELA NA VOĽNÝ PREDAJ

( Foto:Andy Warhol - CAMPBELLS SOUP TOMATO BEEF NOODLE  O´S, screenprint 112/250, rok 1969 - dielo z aukčnej kolekcie Jesennej aukcie DARTE , Starting Price: 43 000 eur).

Pozn.: Dielo je unikátne, hodnotnejšie a krajšie ako to z kauzy MMUAW.


DRAŽTE DIELA V ONLINE AUKCII