Koniec aukcie: 27.05.2022 22:31:48 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 22:31:48

v aukcii DARTE

Andy Warhol - Sediaci býk

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Sediaci Býk
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom papieri ARCHES ( vľavo dole slepotlač ).
Rok: číslované ceruzou vľavo ed. 30 / 100
Rozmery: 56 x 37 cm
Rozmery s rámom : 76 x 58 cm
Licencia: Andy Warhol LTD Foundation
Pečiatka: Art Gallery New York ( Leo Castelli )

Aktuálna cena: 450

Nové
Aktuálny dražiteľ
ID 30516
Koniec aukcie: 27.05.2022 22:00:49 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 22:00:49

v aukcii DARTE

Alfonz Mucha - Múza

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Venuša
Technika: Farebná litografia , edícia 71/100 ( vľavo dole ceruzou)
Rozmery: 65 x 45cm
Rozmery s rámom : 96 x 66 cm
Vľavo dole - licenčná známka
K dielu je dodaný certifikát LA PLUME Paris
Aktuálna cena: 400

Nové
Aktuálny dražiteľ
ID 30516
Koniec aukcie: 27.05.2022 21:48:06 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 21:48:06

v aukcii DARTE

Marc Chagall - Jewish cemetery

Vyvolávacia cena: 350

Názov diela: Jewish cemetery
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom certifikovanom papieri “Fabriano cotone 90%"
Rok: edícia 68/ 300, číslované ceruzou vľavo dole
Značenie: vpravo dole,
Licencia: S.P.A.D.E.M. Paris
Rozmery: 70 x 50 cm
Rozmery s rámom:84 x 64 cm
Vyvolávacia cena: 350

Nové
Koniec aukcie: 27.05.2022 21:26:14 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 21:26:14

v aukcii DARTE

Salvador Dalí - Zub času

Vyvolávacia cena: 350

Názov diela: Zub času
Technika: farebná ofsetová litografia na ručnom certifikovanom papieri “BFK Rives® France"
Rok: edícia 1113/ 2000
Značenie: vpravo dole, ( vľavo dole slepotlač - autorizovaná okrúhla pečať © G Dali "G DALI France" - viď. foto 3 ) Na zadnej strane je nalepený licenčný štítok vydavateľa grafiky.
Rozmery: 63 x41 cm
Rozmery s rámom:84 x 64 cm
Vyvolávacia cena: 350

Nové
Koniec aukcie: 27.05.2022 21:21:23 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 21:21:23

v aukcii DARTE

Mel Ramos - For hunting ( K poľovačke )

Vyvolávacia cena: 250

Názov diela: For hunting ( K poľovačke )
Technika: litografia
Papier : Arches France ( vpravo dole slepotlač )
Edícia : 42 / 500 , číslované ceruzou vľavo dole
Rozmery: 54,5 x 36,5 cm
Rozmery s rámom : 75 x 57 cm )
K dielu je dodaný certifikát ( viď. fofo 3 )
Vyvolávacia cena: 250

Nové
Koniec aukcie: 27.05.2022 21:05:19 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 27.05.2022 21:05:19

v aukcii DARTE

Jozef Teodor Mousson - Portrét učiteľky

Aktuálna cena: 900

Názov diela: Portrét učiteľky
Technika: kresba uhľom na papieri
Rozmery: 60 x 39,5 cm
Rozmer s rámom 84 x 61 cm
Značenie: vpravo dole ceruzou
Datovanie : vpravo dole 1912
Vyvolávacia cena : 900 eur

Pozn.: Dielo pochádza zo súkromnej zbierky 120 diel Jozefa Teodora Moussona, ktorú získalo múzeum Anny Lesznai. Všetky diela vytvoril umelec v rokoch 1910 - 1919, kedy pracoval ako učiteľ kreslenia na meštianskej škole v Michalovciach. ( viď. foto 3 -J.T.Mousson v meštianskej škole v Michalovciach )

NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL J. T. MOUSSONA NA AUKCIÁCH DARTE:
44 000 € - Na trhu u bulgára. Olej na plátne, 75 x 60 cm, ( Letná aukcia DARTE 2021 )
27 000 € - Zo starých Michaloviec. Rok 1923. Olej na plátne, 60x75 cm. (Darte -27.6.2010)
25 000 € - Anna Lesznai v hrušovskom parku. Olej na plátne ( Zimná aukcia DARTE 2018 )
20 000 € - Pri hrušovskej cerkvi. Olej na kartóne, 41x50 cm. (DARTE - 14.3.2010)
19 000 € - Na ceste domov. Olej na plátne,59 x 74 cm ( Zimná aukcia DARTE 2021 )
Aktuálna cena: 900

Nové
Aktuálny dražiteľ
ID 30514
Koniec aukcie: 19.05.2022 20:00:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 19.05.2022 20:00:00

v aukcii DARTE

Banksy - Láska bez hraníc

Aktuálna cena: 350

Názov diela: Láska bez hraníc
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 67/150
Značenie: vpravo dole ceruzou
Rozmery: 50 x 70 cm
Rozmer s rámom :84 x 64 cm

K dielu je dodaný certifikát ( viď. foto )
Tajuplný britský streetartový umelec Banksy je pojmom medzi milovníkmi pouličného umenia už od deväťdesiatych rokov minulého storočia. Jeho diela často pracujú s motívmi satiry i čierneho humoru, odkazujú na nekalé praktiky politikov i establishmentu a často poburujú širokú verejnosť. Tých, ktorých Banksyho tvorba nadchýna, je však podstatne viac. Napriek tomu, že jeho identita nie je odhalená, vďaka svojmu silnému autorskému a umeleckému rukopisu ho poznajú ľudia po celom svete. Banksy vytvára originálne diela, ktoré upozorňujú na globálne problémy z oblasti kultúry, ekológie, politiky alebo terorizmu. Aby mal jeho hlas skutočne silu a počulo ho čo najviac ľudí, musí vyčnievať a nebáť sa zrealizovať ani tie najšialenejšie projekty, ktoré vyvolávajú rozruch. Ako už niekoľkokrát dokázal, darí sa mu to a práve to je jedným z jeho typických znakov. Jeho diela na aukciách dosahujú miliónové ceny. Napr. dielo s malým chlapcom hrajúcim sa s bábkou superhrdinky, ktorá vyzerá ako zdravotná sestra, vydražili za 14,4 milióna libier. Peniaze poukázal charitám britskej Národnej zdravotnej služby (NHS). Najzaujímavejším dielom bolo Dievča s balónom, ktoré sa na dražbe vytiahlo nad jeden milión libier. Po odklepnutí sa však v obraze zapla skrytá skartovačka, ktorá polovicu diela rozstrihala. Dražiteľ si však dielo aj tak zobral. Dal ho hneď do ďalšej aukcie – a tam sa predalo už za neuveriteľných 21 miliónov libier. Malo totiž už svoj fantastický príbeh.

Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 29797

v aukcii DARTE

Banksy - Ružové objatie

Aktuálna cena: 350

Názov diela: A nevybuchneš II.
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 40/150
Značenie: vpravo dole ceruzou
Rozmery: 70 x 50 cm
Rozmer s rámom :84 x 64 cm

Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 30513

v aukcii DARTE

Jozef Jankovič - Postavy

Vyvolávacia cena: 1 200

Jozef Jankovič - Postavy (kombin.technika)

1971, kombinovaná technika na papieri, pôvodná autorská adjustácia, rozmer 55,5 x 31,5 cm, signované uprostred ceruzou "Jankovič 71".
Vyvolávacia cena: 1 200

v aukcii DARTE

Neznámy autor - Post kubistické zátišie

Vyvolávacia cena: 120

60-te roky, olejová tempera na papieri, rozmer 30 x 15 cm, vpravo dole signované monogramom "RW", nerámované, paspartované.
Vyvolávacia cena: 120

v aukcii DARTE

Richard Wiesner - Zasněná

Vyvolávacia cena: 350

Richard Wiesner - Zasněná

1929, Paris, tuš na papieri, vnútorný rozmer 21 x 23 cm, rámované, signované vpravo dole, vzadu prípis syna autora s potvrdením pravosti, proveniencia diela: priamo z autorovho ateliéru/rodinnej zbierky
Vyvolávacia cena: 350

v aukcii DARTE

Hering G. - Pastieri z Banskej Bystrice

Vyvolávacia cena: 250

okolo 1820, litografia, voľný list/nerámované, 31 x 41 cm, veľmi dobrý stav
Vyvolávacia cena: 250

v aukcii DARTE

Jaroslav Votruba - Svinica v Tichej doline

Vyvolávacia cena: 330

Autor: akademický maliar Jaroslav Votruba
Technika: olej na plátne
Rok: 1965
Značenie: vpravo dole "Jaroslav Votruba Svinica"
Zo zadnej strany diela popis diela autorovou rukou, štítok SFVU a pečiatka DIELO
Rozmery: 25 x 35 cm
Rozmery rámu: 42,5 x 52,3 cm

(1889 - 1971)
Dátum narodenia: 10.4.1889
Miesto narodenia: Praha

Jaroslav Votruba sa narodil 10. 4. 1889 v Prahe-Uhrínevsi, zomrel 21. 7. 1971 v Kežmarku. 1908-1912 študoval na Umelecko-priemyselnej škole v Prahe (prof. Schikaneder, Priesler). Pôsobil ako profesor kreslenia v Olomouci, Brne a v Prostějove, od 1919 na štátnej reálke v Bratislave. Po pracovnom úraze prešiel do invalidity, venoval sa len výtvarnej a organizátorskej práci, striedavo býval v Bratislave a Starom Smokovci. Ešte ako študent putoval po Slovensku, 1912 prešiel Bavorsko, 1914 bol v Lipsku a dva mesiace vo Viedni. 1925 maľoval na Orave, od 1936 trávieval podstatnú časť roka v Tatrách. Z literatúry: Ritter, W.: Jaroslav Votruba. Bratislava 1944; Wagner, V.: Nové slovenské maliarstvo. Bratislava 1944; Váross, M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1945. Bratislava 1960.
Vyvolávacia cena: 330

v aukcii DARTE

Ján Litvaj - Na dvore

Vyvolávacia cena: 99

Technika: olej na sololite
Rok: 2022
Značenie: vľavo dole "Litvaj 22" , zo zadnej strany diela autorská pečať a popis diela autorovou rukou
Rozmery: 30 x 24 cm
Rozmery rámu: 36,5 x 42,5 cm

Ján Litvaj sa narodil v roku 1964.Profesionálnym maľovaním obrazov sa zaoberá od roku 1987.Diela z jeho tvorby môžete nájsť v rôznych kútoch Európy, dokonca aj v zámorských štátoch ako napr. Austrália, USA.Obľúbené témy tohto unikátneho umelca sú najmä krajinomaľby, slovenská ľudová architektúra, kvety.Medzi obľúbené techniky umelca v prvom rade patrí olejomaľba a grafika.
Vyvolávacia cena: 99

v aukcii DARTE

Ján Litvaj - Pohorelá, Horehronie

Aktuálna cena: 99

Technika: olej na sololite
Rok: 2022
Rozmery: 30 x 24 cm
Rozmery rámu: 36,5 x 42,5 cm

Aktuálna cena: 99

Aktuálny dražiteľ
ID 26368

v aukcii DARTE

Jozef Mžík - Partia z Donoval II

Vyvolávacia cena: 260

Technika: olej na kartóne
Rok: 1965
Značenie: vpravo dole "Mžik", zo zadnej strany diela štítok SFVU s pečiatkou DIELO
Rozmery: 22,5 x 32 cm
Rozmery rámu: 43,3 x 53 cm

Akademický maliar Jozef Mžik sa narodil v roku 1914 v Ostrave. Študoval na SVŠT u prof. Jána Mudrocha odbor kreslenie a v rokoch 1947 – 1951 na súkromnej škole dekoratívneho umenia u prof. Masáka.Venoval sa krajinomaľbe.
Žil a tvoril prevažne v Bratislave. Slovenský fond výtvarných umení dostal v rokoch 1962 – 1964 za úlohu katalogizovať kolekciu jeho obrazov.
Vyvolávacia cena: 260

Koniec aukcie: 19.05.2022 18:58:13 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 19.05.2022 18:58:13

v aukcii DARTE

Lenka Boťanská - Narcisy

Vyvolávacia cena: 350

Technika: olej na maliarskej lepenke
Rok: 1983
Značenie: vľavo dole "L.Boťanská 83", zo zadnej strany diela štítok SFVU s pečiatkou SFVU
Rozmery: 48 x 34 cm
Rozmery rámu: 67,7 x 52,8 cm

Akademická maliarka Lenka Andrášiová – Boťanská sa narodila v roku 1941 v Békéscsabe, jej rodičia sa z Maďarska presťahovali do Nových Zámkov. Vyštudovala vysokú školu výtvarných umení v Bratislave na oddelení portrétnej a kompozičnej maľby u prof. Jána Mudrocha, prvého rektora VŠVU. Tvorivé rozpätie autorky predstavuje maľba, kresba a grafika. Inšpiráciu nachádza vo sfére spoločenského a individuálneho života, v prírodných krásach ale aj vo všednosti okolitých vecí. Lenka Andrášiová – Boťanská pracuje so širokou farebnou škálou, uprednostňuje tlmené tóny teplých farieb. Býva a tvorí neďaleko Bratislavy.
Vyvolávacia cena: 350

Koniec aukcie: 12.05.2022 20:01:00 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 12.05.2022 20:01:00

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Dve tváre života

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Dve tváre života
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 41/150
Značenie: vpravo dole ceruzou
Rozmery: 50 x 70 cm

Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 30427

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Objatie s bombou

Aktuálna cena: 450

Názov diela: Objatie s bombou
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 24/150
Značenie: vpravo dole ceruzou
Rozmery: 70 x 50 cm

Aktuálna cena: 450

Aktuálny dražiteľ
ID 30427

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Hra na veľkých

Aktuálna cena: 350

Názov diela: Hra na veľkých
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 76/150
Rozmery: 50 x 35 cm

Aktuálna cena: 350

Aktuálny dražiteľ
ID 30434

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Aj veľkí sa boja malých

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Aj veľkí sa boja malých
Technika: ofsetová litografia na papieri Fabriano Privilege, ed.č. 48/150
Značenie: vpravo dole ceruzou
Rozmery: 70 x 50 cm

Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 30463