Koniec aukcie: 16.12.2021 20:00:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 16.12.2021 20:00:00

v aukcii DARTE

Karol Plicka - Dievčatko s kolískou

Vyvolávacia cena: 300

originálna čb fotografia tónovaná do hnedej sépie, rozmer 30 x 20 cm, neznačené, paspartované/nerámované, fotografia pochádza z albumu fotografií K.Plicku, ktorý vyšiel v Kníhtlačiarskom úč.spolku v Turč. sv. Martine v limitovanom náklade v rokoch 1930-1940.
Vyvolávacia cena: 300

v aukcii DARTE

Martin Martinček - Dievčatko

Vyvolávacia cena: 450

Martin Martinček - Dievčatko

originálna čb fotografia, vnútorný rozmer fotografie 23 x 29 cm, rámované, na zadnej strane autorské popisky, pečiatka autora a štítok z výstavy.

Uvedená fotografia pochádza zo známeho cyklu "Ľudia v horách", rovnomenná kniha vyšla Martinčekovi v roku 1969 vo vyd. Tatran, fotograafia ale nie je v uvedenej knihe publikovaná.
Vyvolávacia cena: 450

v aukcii DARTE

Martin Martinček - Dušičky (veľký formát)

Vyvolávacia cena: 600

čb autorská fotografia, ojedinelý veľký formát, okolo 1960-1970, 60 x 49 cm vo výreze, na zadnej strane signované s venovaním autora.
Vyvolávacia cena: 600

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:02 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:02

v aukcii DARTE

Imrich Vysočan - Fragment 1

Vyvolávacia cena: 129

Technika: ceruza na papieri
Rozmery: 29 x 40 cm
Značenie: v strede dole
Rok: 1966
Dielo je rámované a zasklené

Vyvolávacia cena: 129

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:01 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:01

v aukcii DARTE

Karol Plicka - Pohľad na drevený kostol

Vyvolávacia cena: 300

originálna čb fotografia, rozmer 20 x 30 cm, na zadnej strane razítko Matice slovenskej, nesignované, paspartované/nerámované, fotografia pochádza z albumu fotografií K.Plicku, ktorý vyšiel v Kníhtlačiarskom úč.spolku v Turč. sv. Martine v limitovanom náklade v rokoch 1930-1940.
Vyvolávacia cena: 300

v aukcii DARTE

František Tanóczky - Večer na paseke

Vyvolávacia cena: 290

Technika: olej na sololite
Rok: 1986
Rozmery: 30 x 40 cm
Rozmery rámu: 38 x 48 cm
Značenie: vpravo dole, zo zadnej strany diela
autorský štítok, štítok SFVU a pečiatka DIELO

František Tanóczky sa narodil v roku 1933 v Zbrojníkoch. Študoval na VŠVU v Bratislave, v ateliéri krajinárskej maľby u profesora Dezidera Millyho. Venoval sa komornej maľbe, okrem nej vytvoril niekoľko realizácií pre architektúru, najmä v disciplíne mozaiky, dreveného reliéfu a maľovaného panelu.Zomrel v roku 1993.
Vyvolávacia cena: 290

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:52:00

v aukcii DARTE

Daniela Krajčová - Koncert

Vyvolávacia cena: 250

Autor: akademická maliarka Daniela Krajčová
Technika: kombinovaná technika
Rok: 2006
Rozmery: 46 x 36 cm
Značenie: vľavo hore "Daniela Krajčová 2006" zo zadnej strany diela značenie a štítok

Vyvolávacia cena: 250

v aukcii DARTE

starožitná secesná bronzová miska s plastikou

Vyvolávacia cena: 129

Autor: neznámy
Obdobie: 19. storočie
Materiál: bronz
Rozmery: 16,4 x 11,3 x 2,5 cm
Vyvolávacia cena: 129

v aukcii DARTE

Ingrid Švačová - Pieta

Vyvolávacia cena: 390

Technika: olej na plátne
Rok: 1992
Značenie: vpravo dole "I.Š.", zo zadnej strany diela štítok DIELO TATRY
Technika: Olej
Motív: biblický motív
Rozmery: 58,5 x 48,5 cm
Vyvolávacia cena: 390

v aukcii DARTE

Ján Litvaj - Heľpa

Vyvolávacia cena: 109

Technika: olej na sololite
Rok: 2020
Značenie: vľavo dole "Litvaj 20" , zo zadnej strany diela autorská pečiatka a popis diela autorovou rukou
Rozmery: 30 x 24 cm

Ján Litvaj sa profesionálnym maľovaním obrazov zaoberá od roku 1987.Diela z jeho tvorby môžete nájsť v rôznych kútoch Európy, dokonca aj v zámorských štátoch ako napr. Austrália, USA.Obľúbené témy tohto unikátneho umelca sú najmä krajinomaľby, slovenská ľudová architektúra, kvety.Medzi obľúbené techniky umelca v prvom rade patrí olejomaľba a grafika.
Vyvolávacia cena: 109

v aukcii DARTE

Jaroslav Votruba - Svinica v Tichej doline

Vyvolávacia cena: 390

Autor: akademický maliar
Technika: olej na plátne
Rok: 1965
Značenie: vpravo dole "Jaroslav Votruba Svinica"
Zo zadnej strany diela popis diela autorovou rukou, štítok SFVU a pečiatka DIELO
Rozmery: 25 x 35 cm
Rozmery rámu: 42,5 x 52,3 cm

(1889 - 1971)
Dátum narodenia: 10.4.1889
Miesto narodenia: Praha

Jaroslav Votruba sa narodil 10. 4. 1889 v Prahe-Uhrínevsi, zomrel 21. 7. 1971 v Kežmarku. 1908-1912 študoval na Umelecko-priemyselnej škole v Prahe (prof. Schikaneder, Priesler). Pôsobil ako profesor kreslenia v Olomouci, Brne a v Prostějove, od 1919 na štátnej reálke v Bratislave. Po pracovnom úraze prešiel do invalidity, venoval sa len výtvarnej a organizátorskej práci, striedavo býval v Bratislave a Starom Smokovci. Ešte ako študent putoval po Slovensku, 1912 prešiel Bavorsko, 1914 bol v Lipsku a dva mesiace vo Viedni. 1925 maľoval na Orave, od 1936 trávieval podstatnú časť roka v Tatrách. Z literatúry: Ritter, W.: Jaroslav Votruba. Bratislava 1944; Wagner, V.: Nové slovenské maliarstvo. Bratislava 1944; Váross, M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1945. Bratislava 1960.
Vyvolávacia cena: 390

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:30:00 v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 16.12.2021 19:30:00

v aukcii DARTE

Jozef Baláž - Epilóg II.

Vyvolávacia cena: 150

Názov diela: Epilóg II.
Technika: grafika 24/200
Rok: 1967
Značenie: dole
Rozmery: 20,5 x 32 cm
Vyvolávacia cena: 150

Nové
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:32:53 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:32:53

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Odchádzajúce srdce

Aktuálna cena: 850

Názov diela: Odchádzajúce srdce
Technika: litografia 134/150
Značenie: dole
Rozmery: 70 x 50 cm

voľný list
Aktuálna cena: 850

Aktuálny dražiteľ
ID 29512
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:23:59 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:23:59

Predané v aukcii DARTE

Banksy - Mačka

Aktuálna cena: 400

Názov diela: Mačka
Technika: litografia 54/150
Rozmery: 70 x 50 cm
K dielu je certifikát originality.
voľný list
Aktuálna cena: 400

Aktuálny dražiteľ
ID 29439
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:25 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:25

Predané v aukcii DARTE

Banksy - V modrom

Aktuálna cena: 140

Názov diela: V modrom
Technika: litografia 70/150
Rozmery: 70 x 50 cm
voľný list
Aktuálna cena: 140

Aktuálny dražiteľ
ID 29512
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:08 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:08

Predané v aukcii DARTE

Viktor Vasarely - VEGA-PAL-B

Aktuálna cena: 600

Názov diela: VEGA-PAL-B
Technika: heliografia
Rok: 1969-71
Značenie: vpravo dole zlatým markerom
Rozmery: 40 x 40 cm
Aktuálna cena: 600

Aktuálny dražiteľ
ID 29544
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:01 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:04:01

Predané v aukcii DARTE

Banksy - V ružovom

Aktuálna cena: 140

Názov diela: V ružovom
Technika: litografia 38/150
Rozmery: 70 x 50 cm
voľný list
Aktuálna cena: 140

Aktuálny dražiteľ
ID 10627
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:05 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:05

Predané v aukcii DARTE

Banksy - V červenom

Aktuálna cena: 140

Názov diela: V červenom
Technika: litografia 65/150
Rozmery: 70 x 50 cm
voľný list
Aktuálna cena: 140

Aktuálny dražiteľ
ID 29512
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:03 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:03

Predané v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Krasojazdkyňa

Aktuálna cena: 500

Názov diela: Krasojazdkyňa
Technika: grafický list , farebná litografia
Značenie: datovanie vpravo hore 11.3.59
Rozmery : 25,5 x 35 cm
Rozmery s rámom : 49 x 58,5 cm

Dielo pochádza zo známej kolekcie diel Pabla Picassa TOROS Y TOREROS .

Velikán moderného svetového umenia Pablo Ruis Picasso (1881 – 1973) študoval na Akadémii výtvarných umení v Barcelone a na Umeleckej škole v Madride. Počas pobytu v Paríži sa inšpiroval Van Goghom a Lautrecom. Vo svojej tvorbe prešiel viacerými štýlovými obmenami od kubizmu, neoklasicizmu, neoromantizmu, cez surrealizmus, realizmus až po expresionizmus. Venoval sa maľbe, kresbe, grafike, koláži, plastike, keramike, navrhoval scény a kostýmy.Ponúkané dielo s názvom Krasojazdkyňa svojím štýlovým prevedením zapadá do radu grafík vytvorených majstrom v 50. rokoch 20. storočia. Korida prekypujúca mnohovrstevným estetickým i filozofickým potenciálom poskytla Picassovi priestor pre zvýtvarnenie sily, aktivity, víťazstva, mladosti i krásy a zároveň slabosti, prehry a pasivity. Zvlnené farebné línie i plochy ohraničujú tvary a vytvárajú prehľadnú a rytmickú obrazovú plochu, ktorá jasne vystupuje z bieleho podkladu. Neviazanou radosťou nabitú atmosféru slávnostnej j koridy dopĺňajú expresívne štylizovaná figúra krasojazdkyne z úvodu zápasov na koride .
Aktuálna cena: 500

Aktuálny dražiteľ
ID 29454

Predané v aukcii DARTE

Pablo Picasso - Krasojazdkyňa v modrom

Aktuálna cena: 500

Názov diela: Krasojazdkyňa v modrom
Rozmery : 35 x 25 cm
Rozmery s rámom : 58 x 49,5 cm

Aktuálna cena: 500

Aktuálny dražiteľ
ID 27885
Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:02 Predané v aukcii DARTE

Koniec aukcie: 02.12.2021 20:03:02

Predané v aukcii DARTE

Banksy - V zelenom

Aktuálna cena: 120

Názov diela: V zelenom
Technika: litografia 40/150
Rozmery: 70 x 50 cm

voľný list
Aktuálna cena: 120

Aktuálny dražiteľ
ID 29512